Złóż sobie motocykl - Tinker

Żeby złożyć sobie motocykl, potrzebujesz kilku plików i drukarki 3D. Ten projektant usprawnił właśnie proces tworzenia cafe racerów, tak że poradzą sobie z nim nawet „złote lewe rączki”.
tinker.jpg

Cafe racery to charakterystyczne motocykle budowane od podstaw lub na bazie seryjnych modeli. Zazwyczaj skonstruowanie takiego egzemplarza zleca się specjalizującym się w tym warsztatom. Jednak Jack Lennie postanowił uczynić ten proces łatwiejszym i uprościć złożenie swojego motocykla tak, by poradził sobie z nim nawet facet, który młotka używa jedynie do rozbicia schabowych w niedzielę.

Tinker to projekt studenta inżynierii i wzornictwa, który ma na swoim koncie już kilka nagród za miłe dla oka i bardzo praktyczne rzeczy. Tym razem sprawił frajdę wszystkim pasjonatom dwóch kółek. Do ich dyspozycji oddaje projekt motocykla, którego pliki możesz ściągnąć z jego strony, a części wydrukować w technologii 3D. Wszystko zostało zaprojektowane tak, że do złożenia Tinkera nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, jak np. spawarka.Będziesz też potrzebował silnika, opon i kilku elementów napędu. Jednak to olbrzymia zaleta, bo możesz dołożyć części jakie tylko pasują do Twojej wizji. Być może Jack w przyszłości będzie również sprzedawał gotowe zestawy – coś jak kit car. Wtedy pozostanie Ci tylko poskręcać śrubki, zatankować i ruszać na kawę za miasto. Oczywiście uważaj na nowe przepisy, by nie stracić prawka!Dodał(a): Rich Giański / fot.: jacklenniedesigner.com Piątek 10.07.2015