Zastanawiasz się, czy wypożyczyć samochód? Zobacz, dlaczego warto

Wypożyczenie samochodu wiąże się z kosztami i to właśnie one najczęściej są przeszkodą, która wydaje się nie do pokonania. Jeśli jednak zastanowimy się, co dostajemy w cenie wynajmu, okaże się, że wcale nie przepłacamy.

wynajem samochodu.jpg

Sprawne auto gotowe do drogi

Wypożyczając samochód, nie musimy martwić się o jego stan techniczny. Oczywiście wszystko, co wydarzy się w okresie wynajmu, spada na nasze konto, ale na dzień dobry dostajemy auto w pełni gotowe do drogi. Czyste, pachnące, zatankowane do pełna, w dobrym stanie technicznym. Wypożyczalnia samochodów Warszawa dysponuje tylko nowymi, kilkuletnimi samochodami. Tu nie ma ryzyka, że zostanie podstawiony samochód, który ma np. dziesięć lat i lata świetności za sobą. Auto z wypożyczalni to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy wyruszyć w długą podróż bez martwienia się o ewentualne awarie. Nikt nie lubi wakacji zepsutych nagłą koniecznością wzywania pomocy drogowej. Nowe auto z wypożyczalni jest dużo bardziej niezawodne niż własne. Zwłaszcza jeśli to własne ma kilkanaście lat. Koszt wypożyczenia samochodu trzeba po prostu doliczyć do kosztów wakacji. Okaże się wówczas, że będzie to maksymalnie kilkanaście procent wszystkich wydatków.

Dobre wrażenie

Przedstawiciele małych firm dobrze wiedzą, jak dużo prawdy jest w powiedzeniach: „Jak cię widzą, tak cię piszą” i „Liczy się pierwsze wrażenie”. Dlatego tak istotne jest, by przedstawić się potencjalnemu kontrahentowi w jak najlepszym świetle. A co nada się do tego lepiej niż dobrej klasy samochód? Oczywiście efektowne auto musi iść (a może raczej jechać) w parze ze schludnym wyglądem godnym biznesmena.

Gdy udajemy się na negocjacje, rozmowy handlowe, przedstawiamy własną ofertę lub wysłuchujemy cudzej, liczy się także nasza wiarygodność finansowa. A tę udowodnić raczej trudno, bo mało kto godzi się na pokazanie stanu konta i comiesięcznych przepływów środków. Tymczasem dobrej klasy samochód może być właśnie tą przysłowiową kropką nad „i”: dowodem na dobrą sytuację finansową firmy. Skoro jej właściciel jeździ dobrym autem, to znaczy, że go na to stać. A skoro go stać, to firma na pewno nie stoi na granicy bankructwa. Oczywiście każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy taka mistyfikacja nie będzie szyta zbyt grubymi nićmi. Jednak w większości przypadków warto udać się do takiego małego podstępu. Samochody z wypożyczalni nie są specjalnie oznakowane i wyglądają tak samo, jak prywatne.

Wszechstronne testy

Chęć wypróbowania auta przed kupnem nie jest niczym dziwnym. Niestety, jazda próbna, jaką może nam zaoferować salon samochodowy, to zazwyczaj pół godziny po mieście, nierzadko w korkach. Taka jazda pozwoli na wyrobienie sobie wstępnej opinii, ale nic więcej. Każdy doświadczony kierowca wie, że dopiero dłuższa jazda samochodem uwidacznia wszystkie jego plusy i, co ważniejsze przy kupowaniu auta, mankamenty. I chociaż o tych drugich wolimy nie myśleć, powinniśmy być świadomi ich istnienia, najlepiej jeszcze przed zakupem. W tej sytuacji warto wypożyczyć taki model auta, jaki zamierzamy kupić i udać się nim w dłuższą podróż. Można ją połączyć z wyjazdem weekendowym lub wakacyjnym. Ważne, by była to naprawdę długa podróż, która będzie wymagała kilkugodzinnego siedzenia za kierownicą. Warto zadbać też o to, by pojeździć po autostradzie oraz całkiem świadomie wpakować się w… korek. Nie będzie przesadą jazda po zmroku i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dopiero tak wszechstronne testy pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy auto faktycznie spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje.

Wakacje w Polsce

Tym razem nie chodzi o osoby mieszkające w Polsce na stałe, ale te, które przybywają do naszego kraju na wakacje. Bardzo duża część naszych rodaków na co dzień pracuje za granicą i na letni urlop przylatuje samolotem. Tymczasem przyzwyczajenie to druga natura i brak używanego na co dzień auta bywa bardzo odczuwalny. W takiej sytuacji najlepiej jest po prostu wynająć samochód na miejscu. To dużo tańsza i bardziej praktyczna opcja niż jechanie przez pół świata własnym samochodem na dwutygodniowy urlop. Cena wynajmu na dwa tygodnie nie jest wygórowana i na pewno będzie niższa niż taka podróż samochodem z odległych zakątków świata. Za dodatkowy plus trzeba uznać możliwość wynajęcia nawigacji z aktualnymi polskimi mapami. Takie mapy uwzględniają wszystkie bieżące utrudnienia na drogach, nie tylko korki, ale też objazdy.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Środa 10.07.2019