Żartem zaprosili policję na nielegalny zlot. Przyjechała grupa SPEED

Wielbiciele motoryzacji zorganizowali sobie zjazd. Nie spodziewali się, że chwaląc się nim w internecie, ściągną na siebie poważne problemy.

iStock-1024904058.jpg

Organizatorzy nieformalnego zlotu miłośników motoryzacji w ironicznym wpisie na Facebooku zaprosili policję do uczestnictwa w wydarzeniu. Nie od dziś wiadomo, że policja raczej nie zna się na żartach, zaproszenie zostało przyjęte i wtedy zaczęły się kłopoty.

Na miejscu pojawiło się sześć nieoznakowanych policyjnych BMW, jedna Insignia i kilka tradycyjnych radiowozów. Funkcjonariuszom nie udzielił się duch zabawy i zabrali się do roboty. Policjanci wylegitymowali 46 osób z czego 40 dostało mandaty, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne, a 5 prowadzących straciło prawo jazdy. Kierowcy zostali ukarani za przekroczenie prędkości (rekordzista osiągnął 170 km/h poruszając się na moście). 


W facebookowym wpisie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprosili wszystkich uczestników zlotu za zepsucie zabawy i zapowiedzieli, że w przyszłości zrobią dokładnie to samo. ZOBACZ TAKŻE: POLICYJNE AUTO ROZŁADOWAŁO SIĘ W TRAKCIE POŚCIGU

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 15.11.2019