X7 – nowy, ogromny SUV od BMW

Rodzina SUV-ów od BMW z serii X właśnie powiększyła się o nowego członka – i to zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Nowe X7 będzie bowiem największym SUV-em do tej pory wyprodukowanym przez Bawarczyków.
0efde178bc599667ffa3455a6392670b.jpg

Nowy SUV od BMW – czy może raczej powinniśmy napisać: nowy kombajn od BMW – zostanie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 12-24 września 2017 roku. Dlaczego kombajn? Wiadomo bowiem już teraz, że X-siódemka będzie jak dotąd największym modelem z serii X, służącym do zaspokajania najbardziej rozbuchanych i wybujałych ego klientów bawarskiej marki.

Zacznijmy od tego, że do wnętrza X7 upchnięto trzy rzędy podwójnych miejsc, więc auto będzie z pewnością sporo dłuższe od swoich poprzedników. Zrezygnowano także ze zwykłego dachu, a zastąpiono go gigantyczną, panoramiczną taflą szkła, która dodatkowo optycznie powiększa wnętrze samochodu. Z zewnątrz natomiast wrażenia ogromu dodają X-siódemce potężne, 23-calowe koła oraz masywne wloty powietrza umieszczone w okolicach przednich błotników. 


Powyższy efekt psują natomiast cieniutkie światła przednie i nieproporcjonalnie duży w stosunku do nich grill, co w połączeniu ze wspomnianymi wlotami powietrza nadaje przodowi X-siódemki wygląd wściekłego jamnika z obwisłymi polikami. A przecież nowe BMW jamnikiem na pewno nie jest, zwłaszcza że pod jego maską będzie najprawdopodobniej drzemał 3-litrowy silnik TwinPower Turbo.

Więcej szczegółów na temat BMW X7 poznamy już niedługo, podczas targów we Frankfurcie. Auto do produkcji trafi natomiast w 2018 roku.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. BMW Poniedziałek 11.09.2017