Wykop się

Ugrzązłeś w piachu? Zapomnij o mało skutecznym kopaniu w piachu, bo wkopiesz się jeszcze głębiej
poduszka do podnoszenia samochodu


Teraz w patowych offroadowych sytuacjach pomoże ci ta pompowana poducha. Exhaust Jack (ceny i oferty z aukcji), to sprzęt dostępny na rynku od lat, ale nie wszyscy kierowcy o nim słyszeli. Może widziałeś podobne urządzenie w warsztacie, w którym zmieniasz opony sezonowe. Mechanik wpina wąż w poduchę na kółkach i pompuje ją sprężonym powietrzem, a samochód powoli unosi się.

Ale skąd do licha wziąć mocną sprężarkę na plaży? Bo wyobraź sobie, że wjeżdżasz „like a boss” na piaski, gdzie opalają się nieziemskie kociaki, rozstawiasz się ze swoimi leżaczkami, ale wyjechać już nie jest tak łatwo. Łopaty pewnie nie masz, głupio też zabrać takową dziecku stawiającemu zamki. Rękoma podkopu nie zrobisz. No i wtedy przychodzi z pomocą Exhaust Jack! Wyjmujesz dmuchaną poduszkę, kładziesz pod autem, przykrywasz ją matą chroniącą przed przebiciem i pompujesz rurą wydechową. Tak, tak – obieg zamknięty. No chyba że dasz radę `podnieść` auto swoimi płucami. Odradzamy takie popisy, bo albo pęknie ci żyłka na czole, albo gacie.

W niepamięć idzie staroświecki lewarek, którym musisz kręcić aż oczy wyjdą ci na wierzch. To urządzenie uniesie samochód o wadze do czterech ton. Cała sztuczka opiera się na mocnym zaworze pracującym tylko w jedną stronę. Exhaust Jack utrzyma twoją furę 75 centymetrów nad ziemią nawet przez kilka godzin. Po wszystkim pchnij zawór i wypuść spaliny ze środka poduchy i spakuj ja w specjalny pokrowiec. Teraz możesz dumnie odjechać z plaży sypiąc piaskiem w twarz tym, którzy nie pomogli ci w wypychaniu twojego cipkowozu.Dodał(a): carlo Czwartek 09.05.2013