Wozy wojskowe i silniki rakietowe przeciwko koronawirusowi

Każde państwo ma swój sposób na walkę z koronawirusem. Także Rosja działa po swojemu i do zlikwidowania zarazy używa pojazdów wojskowych wyposażonych w silniki rakietowe.
silnik rakietowy.png
Niedawno pisaliśmy o tym, jak Stalowa Wola walczy z koronawirusem. Tam przeciwko zarazie użyto armatki śnieżnej zainstalowanej na przyczepie ciągniętej przez Mercedesa Axora. Wydawało się, że mocniejszego działa przeciwko koronawirusowi nie da się wystawić – a jednak! 

SPRAWDŹ: Proboszcz jak w czołgu. Przez dach auta przepędzał koronawirusa

Rosja pokazała, że w starciu z koronawirusem skuteczny będzie także sprzęt wojskowy. Z pomocą silnika rakietowego pchanego przez dwa militarne wozy z silnikami Diesla, dezynfekowane są ulice Czelabińska. Miasto położone w pobliżu gór Ural w zachodniej Rosji nie jest jedynym, które używa potężnego sprzętu. Podobne pojazdy pojawiają się na ulicach w całym kraju.Zbiorniki w maszynach są wypełnione środkiem do odkażania, który z prędkością rakietową rozprawia się z zarazą. Natomiast silniki odrzutowe musiały zostać specjalnie zmodyfikowane, żeby rozpylać środek dezynfekujący.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Wtorek 21.04.2020