Włoski ogier

Jego cena sięga 7,5 miliona złotych, ale warto sięgnąć do portfela, bo powstało tylko kilka sztuk. Ten samochód rozpędza się do setki w nieco ponad trzy sekundy i może sunąć po ulicach nawet 330 km/h.
1_395.jpg

W SKRÓCIE:

Zerouno osiąga setkę w ciągu 3,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 330 km/h. Jest to samochód lekki, funkcjonalny, a przede wszystkim unikatowy. Powstało jedynie pięć egzemplarzy tego cacka.

PEŁNA WERSJA:
Zerouno zostało zaprojektowane z myślą o kolekcjonerach i wizjonerach motoryzacji. Dlatego też jest dostępne w bardzo limitowanej edycji, bo wyprodukowano jedynie pięć sztuk. Designerom przyświecały dwie idee, czyli lekkość i funkcjonalność. Model zbudowano z aluminium i włókna węglowego. I chociaż posiada cechy auta rajdowego, dostosowano go do użytku na zwykłych ulicach.

Maksymalna prędkość to 330 km/h. Upragnioną setkę można osiągnąć już po 3,2 sekundach. Możliwe jest to dzięki skrywanym pod maską 5.2-litrowemu silnikowi V10. Nie podano ile dokładnie posiada mocy, ale w innych modelach korzystających z tego motoru generuje on 602 konie mechaniczne. Kolekcjonerzy i wizjonerzy, będą musieli wydać ten samochód 1,5 miliona funtów, a więc około 7,5 miliona złotych.

Włoska firma, która stworzyła samochód, działa na rynku od 1968 roku, a więc niedługo stuknie jej pięćdziesiątka. Założona została przez Giorgetto Giugiaro i Aldo Mantovaniego. W czasie swojego istnienia ItalDesign współpracowało już z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie i wciąż chętnie służy pomocą oraz swoim doświadczeniem innym markom. Może też się do nich zgłosimy, żeby zaprojektowali auto specjalnie dla CKM. W zamian damy im kilka numerów magazynu i podeślemy adres naszego serwisu.Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: ItalDesign Piątek 21.04.2017