Williams potwierdza zainteresowanie Kubicą

Wiele wskazuje na to, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 jest coraz bliżej. Drużyna Williamsa potwierdziła, że jest zainteresowana zakontraktowaniem polskiego kierowcy na najbliższy sezon.

Po tym jak Robert Kubica spisał się doskonale w trakcie jazd testowych w sierpniu na węgierskim torze Hungaroring, powrót polskiego kierowcy do Formuły 1 stał się dużo bardziej prawdopodobny. Ostatnio to prawdopodobieństwo jeszcze wzrosło, jako że menadżerem Polaka został aktualny mistrz F1 Nico Rosberg, którego kontakty i znajomości mogą okazać się nieocenioną pomocą dla Kubicy.

Od jakiegoś czasu spekulowano także, że Polak najpewniej nie zasili szeregów swojej byłej drużyny, czyli Renaulta, a ma za to podpisać kontrakt z zespołem Williamsa. I faktycznie, Paddy Lowe, dyrektor techniczny Williamsa, pod koniec września oficjalnie potwierdził te spekulacje mówiąc, że zakontraktowanie Kubicy to „bardzo interesująca szansa, która jest brana poważnie pod uwagę w naszych planach”.

Polak będzie się więc ubiegał o miejsce w drużynie razem z brytyjskim kierowcą Paulem Di Restą, który również jest mocnym kandydatem do zastąpienia odchodzącego z Williamsa Felipe Massy. Do tej pory przewidywanym następcą Brazylijczyka miał być Hiszpan Fernando Alonso, jednak ten najprawdopodobniej pozostanie w McLarenie.

Oficjalnego stanowiska Williamsa możemy się spodziewać wkrótce, choć Paddy Lowe zaznacza, że dyrekcja zespołu nie będzie się spieszyć z ostatecznym podjęciem decyzji. Trzymamy kciuki za Roberta. 

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/kubicaofficial/ Piątek 29.09.2017