Trójkołowiec Toyoty - iRoad

W coraz ciaśniejszych ulicach ciasnych miast, ciasno tłoczą się kierowcy w swych obszernych autach
iroad.jpg


Dlatego Toyota wprowadza, co prawda jako koncept, trójkołowy samochodzik na prąd. Toyota i-Road to pojazd dla dwóch osób, które siedzą w układzie jak na rowerze tandemowym. No dobra – jak w myśliwcu! Ten malec jest odpowiedzią na zatłoczone ulice i coraz mniej miejsc parkingowych. Co prawda szafy z Ikei tym nie przywieziesz, ale już siaty z Biedronki na tylne siedzenie wejdą.

Ten trzykołowiec od Toyoty charakteryzuje się możliwością przechylenia na zakrętach. Pokonuje je przez to płynniej, no i możesz się poczuć prawie jak na motocyklu. Prawie... Specjalnie skonstruowane osie regulują pozycję kół, tak by jedno chowało się i cofało podczas skręcania. Silnik elektryczny ma 5 koni mechanicznych i rozpędza pojazd maksymalnie do 45 km/h. Bez ładowania akumulatorów ujedziesz ledwie 50 kilometrów.

Obstawiamy, że użytkownicy samochodów i motocykli będą się wstydzili wsiąść do i-Roada. Taka konstrukcja, prędkość i moc może zainteresować natomiast posiadaczy skuterów. Wymiarami oba pojazdy są podobne (szerokość Toyoty to 85 cm), jednak auto konceptowe jest zabudowane, co zwiększa komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.Dodał(a): fisci Piątek 08.03.2013