Travis Pastrana pobił 3 rekordy legendarnego kaskadera

Trzema skokami na motocyklu Travis Pastrana pobił rekordy, ustanowione w latach siedemdziesiątych przez Roberta Craiga Knievela, lepiej znanego jako Evel Knievel.

Zrzut ekranu 2018-07-10 o 13.01.46.jpg

Chociaż w Polsce nie jest postacią zbyt znaną, to w Stanach Zjednoczonych był prawdziwą gwiazdą – szczególnie w latach siedemdziesiątych. Evel Knievel był kaskaderem, który specjalizować się w widowiskowych akrobacjach na motocyklu. Przeskakiwał między innymi nad autostradami, rzędami zaparkowanych samochodów, zbiornikami wodnymi pełnymi rekinów, skrzyniami wypełnionymi jadowitymi wężami oraz przez płonące obręcze.


Pastrana oddaje hołd Knievelowi


Hołd legendarnemu kaskaderowi (który zmarł w 2007 roku na skutek choroby płuc) postanowił oddać jeden z największych wariatów naszych czasów, czyli Travis Pastrana. Szef ekipy Nitro Circus przywdział identyczny strój jak ten, w którym przed laty występował Knievel i podczas jednego wieczoru pobił trzy jego rekordy. Pastrana wsiadł na motocykl Indian Scout FTR750 i najpierw wykonał skok nad 52 zniszczonymi samochodami o długości 43,5 metra.

Drugim rekordem był skok nad 16 autobusami Greyhound. Jego długość to 58,5 metra.

Na koniec Pastrana przeskoczył na motocyklu nad fontanną przed słynnym hotelem Ceasar’s Palace w Las Vegas. Długość skoku wyniosła 45,5 metra.

Po wykonaniu owych skoków Travis nie krył wzruszenia:
„Podążenie krokami Evela Knievela to ogromny zaszczyt. Cieszę się, że jesteśmy w Las Vegas, bo to ważne miejsce również dla mnie. To tutaj oświadczyłem się mojej żonie i miałem pierwszy show z Nitro Circus. To zdecydowanie najfajniejsza rzecz, jaką tu zrobiłem”.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Wtorek 10.07.2018