Toyota Supra powraca – w wyścigowej wersji koncepcyjnej

Jak wracać, to w wielkim stylu. I zdecydowanie w takim stylu powraca kultowa Toyota Supra. Na razie w wersji wyścigowej, ale już na horyzoncie wypatrujemy wersji drogowej.
muszwg1osauujgjqsddc.jpg

Toyoty Supry chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, kto kiedykolwiek słyszał o czymś takim, jak motoryzacja. Niestety ten kultowy wóz wycofano z rynku w 2002 roku, lecz mimo to auto wciąż pozostało w sercach gorących fanów modelu. Tak, w naszych również.

Dlatego z ogromną radością przyjęliśmy wieść o tym, że japońska marka postanowiła powrócić do starej dobrej Supry i zaprezentowała jej nową wersję na targach motoryzacyjnych w Genewie. Na razie jest to tylko wersja wyścigowa z gigantycznym spojlerem i monstrualnym zderzakiem tylnym, jednak widoki na wersję drogową są bardzo duże.

Szczegółów niestety nie poznaliśmy, podobnie jak dokładnych parametrów technicznych. Wiadomo jedynie, że Toyota postawiła przede wszystkim na lekkość – dominują więc sztuczne kompozyty i włókno węglowe.

Nową Suprę będzie można wypróbować też w wirtualnym świecie, jako że pojawi się ona wraz z nową aktualizacją gry „Gran Turismo”.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Wtorek 06.03.2018