Toyota GR HV Sports – automat z manualną skrzynią biegów

Już wkrótce na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Tokyo Toyota zaprezentuje swój nowy hybrydowy wóz o oznaczeniu GR HV Sports. Na szczególną uwagę zasługuje zaś ciekawe rozwiązanie kwestii skrzyni biegów.

Hybrydowe superauta coraz częściej pojawiają się w portfolio kolejnych motoryzacyjnych marek. Naturalnie Toyota nie mogła pozwolić sobie na to, by konkurencja zostawiła ją w tyle, dlatego na odbywających się na przełomie października i listopada 2017 tokijskich targach moto, japońska marka zaprezentuje swoją sportową hybrydę – toyotę GR HV Sports.

Jednak już teraz znane są niektóre szczegóły dotyczące nowego superauta Japończyków. Będzie to dwumiejscowy samochód z nadwoziem typu targa (zamknięte nadwozie ze zdejmowaną sztywną częścią dachu), jak się wydaje, opartym o model GT86. Auto wyposażone będzie w napęd na tylną oś oraz 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów.

I właśnie to jest moment na wyjaśnienie dziwnego stwierdzenia z tytułu. Toyota zastosowała bowiem nietypowe rozwiązanie, polegające na tym, że auto wyposażone jest w automatyczną skrzynię oraz tradycyjny drążek zmiany biegów. W jego gałce ukryty jest przycisk, którego wciśnięcie pozwala kierowcy zmieniać biegi w klasyczny sposób po linii litery H (tak, my też się zasmuciliśmy, gdy okazało się, że to nie jest podtlenek azotu).


W tej chwili nie znane są natomiast szczegóły dotyczące mocy i parametrów silników (hybrydowego i spalinowego) auta. Toyota zapowiedziała jednak, że ujawni je już wkrótce.  

ZOBACZ TEŻ:

Powtórzymy to dużymi cyframi: 1 4 5 0 koni mechanicznych 🤪 Testujemy tę bestię w aktualnym numerze CKM 🚀🚀🚀

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 22 września 2017


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Środa 11.10.2017