Tesla X z lawetą vs Alfa Romeo 4C

Ten drag race przejdzie do historii. Dwie Alfy Romeo 4C Spider stają ze sobą w szranki. Z tym że jedna stoi na lawecie podczepionej do Tesli Model X. Pewnie nietrudno się domyślić kto wygrał w tak absurdalnie tendencyjnym wyścigu, ale gdy oglądasz ten filmik, nie do końca jest to tak oczywiste.
alfa-vs-tesla.jpg

Rzecz działa się podczas testów Tesli Model X P90D z 2016 roku w zestawieniu z Bentleyem Bentayga na 2017 rok. Zanim jednak porównano prawie dwukrotnie droższego dostojnego SUVa marki o brytyjskich korzeniach z amerykańskim elektrykiem, chłopaki Motor Trend Channel doprowadzili do rywalizacji, na którą wpaść mogli jeszcze tylko trzej słynni prowadzący z Top Gear. Nikt inny.

W wyścigu na ¼ mili zestawili ze sobą właśnie Teslę Model X P90D z 2016 roku oraz piękną i seksowną Alfę Romeo 4C Spider. Jakie są ich parametry i kto ma większe szanse?

ALFA ROMEO 4C SPIDER
SILNIK:
1,7 l, turbodoładowany
MOC: 240 KM PRZY 6000 obr/min
0-100 KM/H: 4,5 s
V MAX: 260 km/h
WAGA (gotowy do jazdy): 1135 kg
NAPĘD: tylna oś
PREMIERA: 2013 rok

TESLA MODEL X P90D
SILNIKI: tylna oś – 503 KM, przednia oś – 259 KM
MOC: 762 KM
0-100 KM/H: 3,2 s (w trybie „absurdalnym”)
V MAX: 250 km/h
WAGA (gotowy do jazdy): 2440 kg
NAPĘD: 4X4
PREMIERA: 2015 rok

Jak widzisz w liczbach wygrywa SUV od Tesli. Dlatego oryginalni prowadzący postanowili wyrównać szanse w niekonwencjonalny sposób. Dorzucili elektrykowi lawetę, a na niej ustawili bliźniaczy egzemplarz wózka, z którym miał się ścigać. Zobacz jak przebiegał niecodzienny wyścig i całe porównanie Tesli Model X z Bentleyem Bentayga. Swoją drogą produkcje youtubowe Motor Trend Channel - pod kątem realizacji - w niektórych momentach równają tym najlepszym, które znaliśmy z BBC. A teraz będziemy znali z Amazona.Oczywiście dla mnie również syk elektronicznego motoru nie może się równać z bulgotem czterech cylindrów Alfy, ale może Tesla pozwoli dograć jakąś empetrójkę, która będzie imitowała pracę silnika spalinowego.

Gdybyś nie zrozumiał słów prowadzących, to tłumaczymy – nie rób tego na własną rękę w domu, bo autorzy programu nie robili tego w domu. I są idiotami. To ich słowa, bo dla nas są ludźmi z naszego świata.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 27.05.2016