Tesla ma poważnego konkurenta. Chińczycy zaczynają produkcję

Chińczycy mają tendencję do tworzenia własnych odpowiedników popularnych marek – tyczy się to także motoryzacji. I choć niektórzy twierdzą, że “made in China” znaczy gorsze, model BYD Han EV może obalić ten stereotyp.
BYD vs Tesla (1).jpg
Tesla to niewątpliwy lider na rynku samochodów elektrycznych. Nie ma więc co się dziwić, że chińska marka BYD chce zabrać jej klientów. Drugi co do wielkości producent aut elektrycznych na świecie wystawia model Han EV, który ma być silnym i tańszym konkurentem dla pojazdu Elona Muska.

Nie da się ukryć, że zarówno wymiary, jak i stylistyka BYD Han EV są podobne jak w Tesli Model 3. Świadczą o tym nadwozie o lekko sportowym charakterze i opływowe kształty. Z kolei wnętrze samochodu na pewno przypadnie do gustu kierowcom, którzy nie lubują się w minimalistycznych rozwiązaniach znanych z Tesli.W samym centrum deski rozdzielczej znajduje się duży dotykowy ekran, z kolei za kierownicą zainstalowano cyfrowe zegary. Wykończenie auta także robi ogromne wrażenie. Skórzane pikowane fotele w kolorze czerwonym oraz ciemne, matowe drewno sprawiają, że wnętrze auta nabiera drapieżnego charakteru.

BITWA

Tesla Model 3 BYD Han EV

Głosów: 23
Więcej bitew
Osiągi BYD Han EV także zasługują (przynajmniej na papierze) na uznanie. Baterie zainstalowane w pojeździe mają pozwolić mu na przejechanie nawet 450 km na jednym ładowaniu. Z kolei, jeżeli chodzi o przyspieszenie, chiński konkurent Tesli osiągnie 100 km/h w niecałe cztery sekundy.

Samochód ma zadebiutować także na Starym Kontynencie i kosztować około 45 tys. - 55 tys. euro (ok. 205 tys. - 250 zł). Dla porównania cena Tesli Tesla Model 3 zaczyna się od 44 tys. euro (ok. 201 tys. zł) za najuboższą wersję i kończy na 60 tys. euro (ok. 274 tys. zł) za najmocniejszą. Oficjalnej daty premiery BYD Han EV w Europie jeszcze nie podano, ale pojawia się coraz więcej szczegółów wokół produkcji, więc już możesz robić miejsce w garażu. 

ZOBACZ CHIŃSKIEGO RYWALA TESLI:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Poniedziałek 18.05.2020