Terenowy Maluch

Fiaty 126, mimo że kultowe i ikoniczne, miały pewne wady. A nawet całkiem sporo wad. Jak choćby całkowita bezużyteczność w trudnym terenie. To jednak nie dotyczy tego przerobionego Malucha. Nim dojechalibyście wszędzie.
W CKM-ie nie raz pisaliśmy wam już o różnych szalonych i niedorzecznych przeróbkach kultowego Malucha. Był choćby ten w wersji rajdowej, napędzany „energią słoneczną”, czy też w wersji skutera śnieżnego. O wszystkich możliwych przeróbkach Maluchów możecie przeczytać tutaj.

Teraz przyszedł jednak czas na kolejnego jednocześnie niesamowitego i niesamowicie absurdalnego Fiata 126 w wersji off-road. Fotki tej wersji kultowego Malucha pojawiły się na facebookowym fan page’u „Old’s kool” i z miejsca zrobiły furorę.

Choć właściwie pisząc „Malucha” mamy tu na myśli wyłącznie karoserię pochodzącą od tego samochodu, bowiem całe podwozie pochodzi od Volkswagena Beetle’a z 1967 roku. Szalony konstruktor tego auta najpierw skrócił je o prawie 41 centymetrów, a następnie wprowadził wszelkie konieczne modyfikacje, by off-roadowy Maluch był w stanie radzić sobie w trudnym terenie.


I spójrzcie tylko na te potężne koła i masywne nadkola. Taką furą to można by jechać w jakąś ekstremalną podróż po lasach i błotach np. polskich gór. 
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. facebook.com/Oldskoolrule/posts/1955764548006411 Czwartek 07.09.2017