Terenowe Audi TT

Chcąc wykorzystać popularność modelu TT marka z Ingolstadt idzie za ciosem i prezentuje crossovera na bazie sportowego auta


Wiele wskazuje na to, że podczas Beijing International Automobile Exhibition poznaliśmy Audi Q4. Koncept dzięki hybrydzie wierzga aż 408 końmi mocy! Pod maską 2.0 TFSI o mocy 292 koni, które sprzężone jest z dwiema jednostkami elektrycznymi dodającymi pozostałe. Wielkim atutem konceptu jest spalanie, które średnio ma wynosić … 1,9 litra na 100 kilometrów.

Wygląd zewnętrzny
Długość 4,39 m, szerokość 1,85 m i rozstaw osi 2,63 m, czyli o 8 cm niżej niż w Q3. Z przodu w oczy rzucają się wielkie wloty powietrza umieszczone pod LED-owymi reflektorami. Z boku? Wypisz, wymaluj TT. Kontur dachu opada ku tyłu. Agresywności dodaje mu pomalowana na żółtą Sonarę karoseria, która łączy elementy stali i aluminium.

Wnętrze

Koncept jest czteroosobowy. Z tyłu jest dość komfortowo. Na tyle, że według producenta bez problemu wygodnie zmieszczą się cztery dorosłe osoby … Góra tablicy rozdzielczej ma formę skrzydła wspartego na poziomym, podkreślającym szerokość wnętrza pojazdu panelu, wykonanym z aluminium. Na nim umieszczono okrągłe nawiewy powietrza, przypominające silniki lotnicze. Pośrodku nawiewów zamontowano obsługę klimatyzacji. Cała smukła tablica koncentruje się na kierowcy. W koncepcie zastosowano virtual cockpit, który zastępuje tradycyjne wskaźniki. Jego wyświetlacz TFT, o przekątnej 12,3 cala, daje doskonałą jakość grafiki 3D. Naciskając odpowiedni przycisk, kierowca może indywidualnie dopasować pojawiający się na nim obraz. Znajdziemy na nim min. miernik mocy napędu plug-in-hybrid i prędkościomierz a także informacje o ładowaniu.

Silnik
Napęd plug-in-hybrid rozpędza auto do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna, którą ograniczono elektronicznie wynosi 250 km/h. Na napędzie elektrycznym TT crossover przejedzie 50 km/h. Łączny zasięg auta wynosi 880 km.Daty wejścia do produkcji nie podano.
Dodał(a): night driver Piątek 25.04.2014