Ten ultraluksusowy statek ma swoją własną łódź podwodną

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże ci wyobrazić sobie, jak wygląda luksus, nie szukaj dalej. Oto Scienic Eclipse, czyli gigantyczny statek rejsowy, który ma absolutnie wszystko, czego dusza zapragnie. Włącznie z prywatnym helikopterem i łodzią podwodną.
eclipse_ship_banner_image_2.jpg

Projektanci nieustannie prześcigają się w kolejnych szalonych koncepcjach gigantycznych luksusowych statków. Scienic Eclipse jest jednak wśród nich wyjątkowy, bo jego projektanci mieli zdecydowanie zbyt duże parcie na ekskluzywność i przy okazji zbyt dużo narkotyków do swojej dyspozycji podczas projektowania maszyny.

Ten statek to bowiem 170-metrowy kolos, który jest w stanie zabrać w dowolny zakątek świata kilkuset snobów z kilkunastocyfrowymi kwotami na kontach. Na jego wyposażeniu wspomniani bogacze będą mogli znaleźć zbudowaną na zamówienie małą flotę kajaków, pontony do spływów, rowery wodne, a także helikopter do podziwiania widoków z góry i niewielką łódź podwodną do zwiedzania oceanicznego dna podczas rejsu.


Poza tym na pokładzie statku znajduje się „sanktuarium spa”, kilka ekskluzywnych restauracji, 240-miejscowy teatr, sala koncertowa, a także 114 luksusowych kajut z własnymi werandami i przypisaną do nich obsługą. Podróżujący mogą więc znaleźć tam nie tylko ukojenie dla ducha, ale też dla ciała.

Scienic Eclipse wypłynie w swój dziewiczy rejs już w 2018 roku. Będzie podróżował po wodach obu Ameryk, Antarktyki, Arktyki, a także po morzu Śródziemnym. Ceny biletów rozpoczynają się od 3300 dolarów, czyli 11,5 tys. złotych. Oddacie nerkę w zamian za wstęp?
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Scenic Eclipse Czwartek 11.01.2018