Telemark na dwa koła

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, oglądając skoki narciarskie, jak by to było, gdybyś zsunął się ze skoczni? Albo zjechał z niej rowerem! Robbie Maddison tylko chwilę patrzył na obiekt o punkcie konstrukcyjnym K120 i postanowił to zrobić. Na swoim motocyklu.
robbie-maddison.jpg

Australijczyk Robbie „Maddo” Maddison to motocrossowy mistrz freestyle`u, szalonych przejazdów, skoków i akrobacji. Wielokrotnie wygrywał zawody X-Games i X-Fighters oraz ustanawiał rekordy skoków wzwyż i w dal swoim wyczynowym KTMem. Jest też kaskaderem i dublerem. W filmie Skyfall zastępował Daniela Craiga w przejazdach motocyklem po dachach.

Pewnego razu, podczas spotkania z nowym sponsorem w siedzibie firmy w Utah, Robbie podszedł do okna i zobaczył skocznię olimpijską, na której rozgrywano zawody podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 w Salt Lake City. Postanowił, że pewnego dnia skoczy z niej na motocrossie. Tak tez uczynił w październiku tego roku.

Najpierw driftował na asfaltowych serpentynach Utah, po czym wjechał na teren obiektów olimpijskich. Torem bobslejowym przejechał do skoczni o punkcie konstrukcyjnym K120. Na szczycie długo się nie zastanawiał, ruszył w dół jak błyskawica. Przy wyjściu z progu osiągnął prędkość 114 km/h. Leciał 114 metrów a różnica wysokości wyniosła 56 metrów. Tym ostatnim wynikiem ustanowił nowy rekord. Za styl i lądowanie z telemarkiem dostaje od nas najwyższe noty!Dodał(a): buddy / fot.: facebook.com/robbiemaddison Piątek 14.11.2014