Tak wygląda przyszłość hipersamochodów spod znaku Lamborghini

Lamborghini Pura 2022 to elektryczny koncept hipersamochodu, który może jeździć po ulicach w całkiem niedalekiej przyszłości. A jego wygląd sprawia, że chcielibyśmy go zobaczyć teraz, w tym momencie.
lamborghini-pura-concept-2020--1.jpg

Autorem tego olśniewającego konceptu jest Fernando Pastre Fertonani z brazylijskiego studia designu NOI. Facet ma naprawdę głowę na karku i wprawną rękę do projektowania fur, które wywołają opad szczęki u każdego fana czterech kółek.

Pura 2022 to projekt wyraźnie inspirowany dotychczasowym dorobkiem marki z wściekłym bykiem na masce. Widać to przede wszystkim w kształcie auta, smukłej i opływowej sylwetce i masywnym przodzie. Reszta to połyskująca srebrem karoseria i dopasowane kolorystycznie szklane panele, tak by auto tworzyło możliwie jednolitą bryłę. Czyli de facto Lamborghini Pura doskonale wpisuje się we współczesne wyobrażenia na temat samochodu przyszłości.

Jak jednak pisaliśmy wyżej – to na razie tylko koncepcja, która mimo wszystko ma spore szanse wyjechać kiedyś na ulice. I szczerze byśmy chcieli, żeby tak rzeczywiście było. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. materiały prasowe Wtorek 12.06.2018