Tajne magazyny Porsche

Niedaleko muzeum Porsche w Stuttgarcie znajduje się tajny magazyn Porsche, w którym przed światem skrywa się około 300 modeli superaut, które nie weszły do produkcji. O istnieniu sekretnego magazynu prototypów nie wiedzieli nawet pracownicy firmy matki – Volkswagen.
porsche-tajne.jpg

belka-autostuff_1.jpg
Z zewnątrz to niepozorny hangar, który nie zdradza wyglądem swej bezcennej zawartości. Wewnątrz natomiast w rzędach stoją ustawione rzadkie modele oraz prototypy, które nigdy nie weszły do produkcji seryjnej. Większość przykryta pokrowcami, co podkręca tajemniczość miejsca i sprawia, że chcesz odkrywać jedno Porsche po drugim, z każdą kolejną odsłoną robiąc coraz większe `wow`.


Wśród tych perełek motoryzacji można znaleźć m.in. czteroosobową 911, prekursora Panamery, 917/30 CanAm (od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy), 804 z 1962 roku jeżdżące w wyścigach F1.


Pełno tu też mułów testowych, czyli nowych wózków, które kryją się pod karoseriami starych modeli. Znajdziemy również traktory oraz przekroje aut z targów motoryzacyjnych.

Oprócz `prosiaków`, hangar skrywa pod swym dachem auta robione dla innych producentów, jak np. Audi 80 z początku lat 90-tych z elementami jezdnymi od Porsche.

Zobacz, co jeszcze kryje się w motoryzacyjnym raju w Stuttgarcie:


Dodał(a): fisci Środa 13.08.2014