Syrena wraca na drogi

Popularna `Skarpeta` ma wrócić na polskie drogi! Syrena Meluzyna doczekała się wirtualnego modelu i wygląda dość ciekawie. Czy zyska sobie miano `polskiego Prosiaka`?
nowa syrena


Wyglądem przypomina Porsche, a raczej jego krótszą wersję, profil nawiązuje do Audi TT. Nie wiemy jednak jakie wnętrzności dostanie nowa Syrena Meluzyna. Wiadomo jednak ile może kosztować nowy efekt polskiej myśli motoryzacyjnej. Budżetowa wersja L to wydatek rzędu 35 tysięcy złotych, podstawowa – 40 – 50 tysięcy, a sportowe S, HS i Turbo – ponad 240 tysięcy. Lecz tu znów pojawia się pytanie za co płacimy. Póki co za legendę.

nowa syrena

Prawa do kontynuowania produkcji samochodów pod marką Syrena wykupił Arkadiusz Kamiński, właściciel AK Motor International Corporation. Może wytwarzać lub zlecać stworzenie kultowych aut pod nowym szyldem (Syrena Meluzyna), w nawiązaniu do klasyka sprzed ponad 30 lat.

syrena meluzyna

Na chwilę obecną trwają poszukiwania inwestorów, którzy uwierzą w powodzenie projektu równie mocno, co nowy właściciel praw do marki. Protoplastka produkowana była w latach 1957 – 1983 w dwóch zakładach: FSO w Warszawie i FSM w Bielsku – Białej.belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): fisci Piątek 03.01.2014