Superszczegółowa replika „Malucha” zbudowana z LEGO

Nostalgia w związku z klasykami polskiej motoryzacji jest wciąż żywa. Nawet wśród fanów klocków LEGO.
51547927_601877366932167_148009619606732800_o.jpg

Z LEGO można zbudować wszystko, o czym przekonaliśmy się, gdy powstała pełnowymiarowa replika bugatti chirona, którą można poprowadzić jak prawdziwy samochód. Teraz na oficjalnym profilu LEGO Polska na Fejsie trafiliśmy na superrealistyczną kopię kultowego fiata 126p.

Niestety nie można usiąść za jej kółkiem i to wcale nie dlatego, że do Malucha mało który przeciętnych rozmiarów człowiek był w stanie się zmieścić. Replika z LEGO wykonana jest w skali 1:8, więc sam rozumiesz, że to jeszcze bardziej utrudnia sprawę.

Model waży 2 kg (tylko trochę mniej niż oryginał) i zbudowany jest z 1800 elementów (trochę więcej niż oryginał). Ma czterostopniową skrzynię biegów, niezależne zawieszenie, napęd na tył, światła LED, koło zapasowe w bagażniku i cztery silniki sterowane zdalnie. Chyba wręcz możemy pokusić się o stwierdzenie, że ten Maluch z LEGO jest znacznie bardziej zaawansowany technologicznie od oryginału. I przynajmniej masz pewność, że nie odmówi ci posłuszeństwa akurat na najbardziej ruchliwym rondzie w mieście. 

Na koniec z przykrością musimy dodać, że autko nie jest seryjnym zestawem LEGO, który będzie można kupić w sklepie, a konstrukcją stworzoną przez niezależnego „budowniczego”. Fajnie jednak widzieć, że ktoś wciąż pamięta o klasykach polskiej motoryzacji. 

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Facebook LEGO Wtorek 19.02.2019