Strati - drukowane auto

Inżynierowie z Local Motors wydrukowali w technologii 3D, a później na oczach widzów zmontowali samochód. Całość zajęła im 6 dni. Zapowiadają wprowadzenie pojazdu do produkcji seryjnej. Nazywa się Strati.
Strati.jpg

Amerykańska firma Local Motors z Arizony podczas targów technologicznych w Chicago dzięki szybkiej i dużych rozmiarów drukarce 3D stworzyła jeżdżące auto. Do produkcji karoserii użyto plastiku wzmocnionego włóknem węglowym.

Inżynierowie z Arizony podliczyli, że ich dwumiejscowy pojazd będzie złożony z 40 części, podczas gdy przeciętne auto ma ich 20 000. Podzespoły takie jak silnik, akumulator, okablowanie, koła będą zapożyczone z innych samochodów, m.in. z Renault Twizy.


Strati nie jest pierwszym autem wydrukowanym w technologii 3D, ale jego wyjątkowość polega na czasie montażu. Dzięki specjalnej drukarce, można było kłaść warstwy o wadze 18 kg na godzinę, a cały pojazd był gotowy do jazdy po 6 dniach montowania na żywo przy odwiedzających targi.

Firma Local Motors tworzy oryginalne projekty, które oceniają internauci, a te, które zbiorą największą ilość głosów, są realizowane. Strati ma wejść do sprzedaży w ciągu kilku miesięcy.strati-big.jpg
belka-autostuff_2.jpg

Dodał(a): fisci Poniedziałek 15.09.2014