Sprezentuj sobie Batmobil

Trzy wyjątkowe auta trafią niedługo pod młotek. Batmobil, Cadillac „Pogromców duchów” oraz samochód z filmu „Powrót do przyszłości”. Zadaj szyku albo rzuć wyzwanie upiorom. Podróże w czasie mogą być niebezpieczne.

93327_04.jpg


Samochody te łączy nie tylko kariera na wielkim ekranie. Wszystkie sprzedawane są przez amerykańską administrację, która przejęła je od firmy podejrzanej o  przestępstwa narkotykowe i malwersacje finansowe. Właściciela skazano na 8 lat odsiadki. Przejęto jego majątek, między innymi repliki samochodów z planów filmowych. Trafią one aukcję 1 sierpnia 2020.

Batmobil z unikatowym wnętrzem to w istocie Chevrolet Caprice z 1995 roku z silnikiem pojemności 5,7 litra i napędem na tylną oś. Jego poprzedni właściciel, według zeznania podatkowego, wydał na niego równowartość ponad 600 tys. złotych. Wehikuł czasu z „Powrotu do przyszłości” to DeLorean DMC-12C z autografem odtwórcy roli Emmetta Browna (czyli szalonego doktorka). Dźwignia do podróży w czasie w zestawie. Jego koszt to niemalże 200 tys. złotych.

Ostatni z tej trójki to Cadillac Fleetwood z 1959 roku z ogromnym bagażnikiem, logiem Pogromców Duchów na drzwiach i całym wyposażeniem do łowienia upiorów. Ten akurat nie jest w najlepszym stanie. Poprzedni właściciel miał za niego zapłacić ponad 500 tys. złotych. Aukcja będzie też transmitowana on-line.

Zobacz galerię aut wystawionych na aukcję:

Dodał(a): Marek Matyjanka Czwartek 23.07.2020