Sportowy samochód przyszłości

Auto przyszłości, pochodzące z przeszłości. Takie cuda za kilka lat mogą opanować ulice. Antonio Paglia przedstawia Alfę Romeo C18. To tylko koncept, ale i tak zachwyca.

5_289.jpg

Włoski projektant samochodów stworzył koncept, który powala wszystkich na ziemię. Antonio Paglia zaprojektował model Alfa Romeo C18, biorąc pod uwagę długą historię produkcji aut. Pojazdy, które wyjeżdżają z włoskiej stajni charakteryzują się przede wszystkim niepowtarzalnym stylem. I jeśli jego projekt trafi do regularnej produkcji, to James Bond będzie musiał się nim przejechać.

C18 to na razie tylko pomysł i nie wiadomo, czy Alfa Romeo zdecyduje się na włączenie go do swojej oferty. Nie ma o nim wiele informacji, opisując go można opierać się głównie na jego wyglądzie. Maska rozpływa się w przednią szybę, a światła LED nadają mu wredny wygląd demona szybkości. To wystarczyło, aby Auto Magazine stworzyło filmik ze zdjęć.

Model Paglii łączy ze sobą przeszłość z przyszłością. Koncept oparty jest na legendarnym C8 Competizione, który pod swoją maską skrywał silnik Maserati V8 z 450 końmi mechanicznymi. A samo C8 było hołdem dla samochodu wyścigowego z lat 50. ubiegłego wieku 6C 2500 Competizione.

W ten sposób za parę lat mogą wyglądać auta sportowe, co bardzo nas cieszy. Doświadczenia za kółkiem z pewnością będą niepowtarzalne, bo podejrzewamy, że siedząc w środku, kierowca będzie czuł się jak ze sprzętem VR najnowszej generacji. Sunąc takim po ulicach nikt nie będzie w stanie wam podskoczyć. Ciekawe tylko jaka będzie cena. Ale zanim zniszczymy sobie humory, jeśli pojawią się liczby, pozachwycajmy się przez chwilę Alfą Romeo C18.Dodał(a): Mateusz Kryś / fot.:https://www.behance.net Poniedziałek 30.01.2017