Snow Crawler - śniegołaz z Polski

Jest projektem z początku roku, ale w obliczu nadchodzącej zimy, może warto się nad nim pochylić i stworzyć prototyp, by osoby ciepłolubne mogły poznać zimowe krajobrazy z bliska, ale nie narażać się na mrozy i zawieje śnieżne. Albo po prostu polatać dla tymi pojazdami dla funu!
snow-crawler.jpg

Jaki powinien być idealny pojazd na zimę? Lekki, zwrotny, ale zaspy i ośnieżone bezdroża musi pokonywać niczym czołg. Pomysł na taką maszynę podrzucają wizjonerzy z Polski. Snow Crawler jest co prawda konceptem, ale zasadność budowy takiego wehikułu jest tak wysoka, że wkrótce ktoś może podjąć się realizacji tego projektu.

Snow Crawler to odpowiedź na wszystkie potrzeby, jakie powinien spełniać śnieżny pojazd. No może brakuje mu tylko obszernego kufra lub bagażnika dachowego, ale ta maszyna to nie muł roboczy. Ma dowieźć jedną osobę w komfortowych warunkach do celu. Kierowca siedzi w wygodnej i ogrzewanej kabinie, której ściany (drzwi i dach) są całkowicie przeszklone.Pojazd ma być bardzo zwrotny dzięki skrętnym przednim płozom. Natomiast tylne gąsienice pomogą przebrnąć każdą zaspę. Napęd jest elektryczny, więc Snow Crawler jest ekologiczny. Problemem mogą być akumulatory. Ich ciężar i wielkość najprawdopodobniej zwiększą wagę i rozmiary lekkiego w zamyśle pojazdu. Rozwiązaniem mogą być panele słoneczne , które na bieżąco ładować będą mniejsze baterie.

Snow Crawler to owoc wizji projektantów skupionych w Mind Sailors – kreatywnym zespole Polaków zajmujących się designem i nowymi technologiami.

Dodał(a): Rich Giański / fot.: mindsailors.com Poniedziałek 02.11.2015