Siedmiogwiazdkowy pociąg

Ten pociąg jest tak luksusowy, że siedem gwiazdek w nazwie mogłoby być oznaczeniem standardu. Jeździ przez tak malownicze miejsca, że, o dziwo, masz prawo zakochać się w kolejnictwie.
seven stars

A dokładnie w siedmiu elementach, które poznasz podczas podróży pociągiem Seven Stars Kyushu przez japońską wyspę Kiusiu: natura, kuchnia, źródła termalne, historia i kultura, energetyczne miejsca, gościnność oraz zwiedzanie. Cyfra 7 nawiązuje również do ilości prefektur na trzeciej co do wielkości wyspie Japonii.

Wycieczka trwa cztery lub dwa dni. W planach są postoje, można wtedy zwiedzić miejsca, do których nie sięgają tory kolejowe. Podczas dłuższej wyprawy wyspę zwiedza się wzdłuż i wszerz, a jeden z noclegów ma miejsce w ośrodku z termami w Kirshimie.

71.jpg
Lokomotywa ciągnie za sobą również siedem wagonów. W pierwszym mieści się salon wypoczynkowy, który wieczorami zamienia się w klub nocny na stalowych kołach z muzyką na żywo. Drugi z nich, to japoński `Wars`, z tym że oczywiście w lokalnym standardzie. Wygodne kanapy i krzesła wykonane, jak reszta wnętrz, ze specjalnie wyselekcjonowanego drewna, tkanin i innych dodatków. Szef zaserwuje popularne dania japońskiej kuchni z najświeższych składników, w które Seven Stars zaopatruje się na kolejnych stacjach. Jeśli chcesz spróbować typowo lokalnych dań, robionych przez autochtonów w swoich knajpkach i restauracjach, pociąg ma w planach kilka dłuższych przystanków. Możesz wtedy opuścić środek lokomocji i zwiedzić najpiękniejsze zakątki wyspy.

72.jpg
W każdym z kolejnych czterech wagonów są trzy apartamenty, każdy z własną łazienką i toaletą oraz prysznicem. Stylowe połączenie japońskiej tradycji z zachodnią nowoczesnością tworzą ekskluzywny i bajeczny klimat każdego pokoju. Przeszklone ściany pozwalają rozkoszować oczy pnącymi się górami i okalającymi wyspę wodami Pacyfiku, Morza Wschodniochińskiego i Morza Japońskiego.

73.jpg
Siódmy wagon ma na pokładzie dwa najbardziej ekskluzywne apartamenty. Jeszcze bardziej przestronne pokoje, jeszcze więcej przepychu i wyjątkowości na metr kwadratowy. Pomieszczenie na samym końcu składu ma zamiast tylnej ściany panoramiczne okno, przez które widoki czarują z jeszcze większą mocą.

74.jpg
Inny wymiar kolejnictwa w Japonii sprawia, że nie będzie potrzeby walczenia z konduktorem o podniesienie lub obniżenie temperatury w `przedziale` - każdy wagon ma oddzielną klimatyzację.

Dodał(a): wojacz Środa 26.03.2014