Serwis polegający na oryginalnych częściach Volvo

Niewątpliwie duży wpływ na to, czy dany samochód będzie bezawaryjny, ma fakt dokonywania w nim regularnych przeglądów, według ścisłych zaleceń producenta. Ponadto istotne jest też to, czy w miejsce zużytych elementów zostaną zamontowane takie, których jakość nie budzi absolutnie żadnych podejrzeń.
volvo-serwis.jpg

Zaawansowane technologicznie konstrukcje

Posiadacze nowych pojazdów siłą rzeczy będą skłaniać się ku autoryzowanym serwisom choćby ze względu na fakt utrzymania fabrycznej gwarancji udzielonej przez producenta. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny z powodów, dlaczego powinni decydować się na takie warsztaty. Czasy, kiedy sporą część napraw można było wykonać w samochodach jedynie przy pomocy młotka i śrubokręta już dawno minęły. Wszechobecna elektronika sprawiła, że dzisiaj auto to niejako zaawansowany komputer na kołach. Bez pełnej dokumentacji technicznej, jaką dysponuje jedynie np. autoryzowany serwis Volvo, nie sposób wykonać w sposób poprawny poszczególnych napraw. Z pewnością nikt nie chciałby, żeby jakiś mechanik próbował usunąć w jego samochodzie usterkę metodą prób i błędów. Ponadto w przypadku szwedzkiego producenta procedury serwisowe stanowią jasno, że w przypadku wymiany elementów stosowane są zamiennie wyłącznie oryginalne części Volvo. Przestrzeganie tych standardów przekłada się na bezawaryjną jazdę pomiędzy kolejnymi przeglądami okresowymi. Części firmowane przez producenta zostały poddane przed wejściem do produkcji morderczym testom w najmniej sprzyjających warunkach. Właśnie w tym celu mocno zamaskowane prototypy przemierzają wiele kilometrów w obszarach o skrajnych warunkach pogodowych.

Żadnych przykrych niespodzianek

Już po przekroczeniu drzwi biura obsługi autoryzowanego serwisu Volvo można dostrzec, że marki premium dbają o każdy szczegół, by klient miał jedynie powody do zadowolenia. Nawet jeżeli pojawi się tam wyłącznie w celu usunięcia drobnej usterki, będzie mógł oczekiwać na odbiór samochodu w komfortowych warunkach. Na każdą naprawę otrzyma gwarancję, co w przypadku większości prywatnych warsztatów jest czymś praktycznie niewystępującym. Szczegółowy cennik obejmujący także oryginalne części Volvo pozwala na dokładne oszacowanie kosztów. Klienci cenią sobie warsztaty, w których z góry są informowani o przybliżonej wysokości faktury, na której nie pojawią się niespodziewane pozycje. W przypadku, gdyby jednak została wykryta inna usterka, serwis kontaktuje się z klientem telefonicznie, by poinformować o takim zdarzeniu i ustalić szczegóły naprawy. Niezależnie od elementu, który ulegnie awarii, w samochodach marki Volvo z częściami zamiennymi nie będzie absolutnie żadnego problemu. Autoryzowane serwisy mają na stanie wszystko, co potrzeba i uzupełniają stale zapasy, by klient mógł możliwie szybko odebrać samochód. Gdyby proces naprawy z jakichś względów miał się przedłużyć, to posiadaczowi zaproponowany zostanie stosowny pojazd zastępczy. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza z punktu widzenia klientów biznesowych, którzy nie mogą sobie pozwolić na przestój, gdyż samochód nierzadko stanowi dla nich źródło stałych dochodów.

Coś więcej niż tylko wygoda

Aby przekonać się, jak w praktyce wyglądają standardy szwedzkiej marki, najlepiej osobiście odwiedzić serwis Volvo w Warszawie. Więcej na temat funkcjonowania tej placówki można dowiedzieć się stąd: http://domvolvo.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/dlaczego-autoryzowany-serwis/. To ASO polega wyłącznie na wykwalifikowanych mechanikach, którzy w trakcie swojej kariery zawodowej odbyli wiele certyfikowanych szkoleń, by poznać lepiej mechanizmy tkwiące w najnowszych modelach samochodów. Nieprzypadkowo w trakcie wykonywanych napraw korzystają wyłącznie z oryginalnych części Volvo. Odgórne zalecenia mają w tym przypadku swoje racjonalne uzasadnienie. W ten sposób stale wzrasta zaufanie do serwisu Volvo, który dba o to, by w codziennym użytkowaniu uchodzące za najbezpieczniejsze auta na świecie, zawodziły możliwie jak najmniej. Często pojawiające się pozytywne opinie dotychczasowych klientów muszą mieć swoje uzasadnienie. Gdyby tak nie było, marka ta nie wyrosłaby na jednego z liderów segmentu aut premium na polskim rynku, który z roku na rok staje się coraz trudniejszym do zdominowania.

Nieprzypadkowo w najlepszych serwisach mechanicy mają do czynienia wyłącznie z oryginalnymi częściami Volvo. Ciężko o znalezienie zamiennika, który dorównywałby zamiennikom pochodzącym od producenta. Dlatego na okresowy przegląd zaleca się udać tam, gdzie inne podzespoły nie wchodzą w grę, czyli do autoryzowanego serwisu Volvo.
Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Dom Volvo Czwartek 02.06.2016