Samochód przyszłości

Dzięki kosmicznym projektom firmy EDAG, która zaprezentuje lewitujący pojazd, najbliższe targi motoryzacyjne w Genewie, mogą być przełomowe. Odbędą się w dniach 6-16 marca i przyniosą wiele ciekawych rozwiązań.
edag.jpg

Spece od dostarczania nowych rozwiązań przemysłowi motoryzacyjnemu i awiacyjnemu, roztaczają wizję pojazdów przyszłości. Twierdzą, że dzięki nowym technologiom zmieni się sposób projektowania i budowania samochodów. Mowa m.in. o selektywnym laserowym topnieniu i spiekaniu czy osadzaniu topionego materiału. Brzmi jak laboratoryjny bełkot, ale na pewno o tych technologiach słyszałeś. Niektóre są wykorzystywane w druku 3D.
belka_zobacz-polecana-galer.jpg
I właśnie to, według niemieckiego EDAG, jest przyszłość motoryzacji. Natryskiwanie warstw karbonu na formę o dużych i nietypowych kształtach, tworzenie części samochodowych w dużo prostszy niż dotychczas sposób, a przez to jeszcze większa automatyzacja całego procesu budowy pojazdu – to najważniejsze ułatwienia, które w najbliższym czasie spotkamy zapewne podczas produkcji aut.W przypadku pojazdu EDAG Genesis, kluczowa jest szkielet i rama konstrukcji, który nawiązuje do anatomii żółwia. Skorupa o takim wzorze jest ciężka do wyprodukowania konwencjonalnymi metodami. Dlatego wymienione powyżej techniki będą idealne przy budowie tego typu nadwozia. Jednak ta maszyna żółwia przypominać będzie tylko skorupą. Bo zważywszy, że ma to być pojazd unosząca się nad ziemią, prędkości będą raczej zawrotne.Dodał(a): fisci Poniedziałek 03.03.2014