Samochód 2Paca na sprzedaż

Auto zastrzelonej legendy amerykańskiego hip hopu trafiło na aukcję. Szacuje się, że Hummer H1 z 1996 roku osiągnie cenę ponad 400 000 złotych. W gratisie nabywca dostaje dwie kasety magnetofonowe: „Thriller” Michaela Jacksona i „All Eyez on Me” Tupaca.
2pac-hummer.jpg

Podobno 2Pac żyje, podobno tworzy, podobno steruje światem z egzotycznych wysp, a strzelanina z 7 września 1996 była tylko przykrywką, by 6 dni później wypisać się ze świata doczesnego i czerpać zyski z pośmiertnych wydań własnej twórczości. Wyznawcy rapera z Nowego Jorku uknuli wiele teorii spiskowych, ale żadnej nikt nigdy nie udowodnił.

Hummera H1 Tupac kupił miesiąc przed śmiercią - 16 sierpnia 1996 roku. Woził się nim letnimi wieczorami po Los Angeles ze swoim ziomalem Yaki ‘Prince’ Kadafim. Stąd do wozu dodana jest tablica rejestracyjna z napisem „YAKNPAK”. Auto ma przebieg 16 161 km i podobno nie jest „kręcone”, bo traktowane było jak relikwia. Przez większość czasu stało w garażu aż do 2003 roku, kiedy to stacja muzyczna BET zorganizowała loterię z tymże Hummerem jako nagrodą główną. W 2007 roku odkupiła go wytwórnia, której jedną z właścicielek była matka wspomnianego Kadafiego.

Wozidło 2Paca to Hummer H1 z 1996 roku, wyposażony w turbodoładowany 6,5-litrowy silnik V8 o mocy 195 KM. Wyposażony jest w system dostosowujący ciśnienie w oponach do rodzaju nawierzchni, po której ten mini czołg się porusza. Wewnątrz znajdziesz beżową skórę i drewnopodobną sklejkę. Ponadto auto wyposażono w zmieniarkę na 12 płyt od Clariona oraz zewnętrzne urządzenie GPS od Sony. Na pokładzie jest też klimatyzacja i elektryczne szyby. Jedynie tylne okienko otwierane jest ręcznie. Na zewnątrz ryflowana blacha na zderzakach i orurowana maska. Gdybyś ugrzązł w trudnym terenie, co będzie raczej niemożliwe, pomocna będzie wyciągarka.Hummer Tupaca będzie też dobrym imprezowozem. Ma pojemną pakę, na którą załadujesz kilka beczek piwa, grilla i swoją ekipę lub upchniesz głośniki, które można podpiąć do specjalnie wyprowadzonego systemu zarządzania nagłośnieniem. Albo puścisz muzykę z kaseciaka wewnątrz wprost na trzy megafony zewnętrzne.

Jeśli w dniu aukcji spadnie deszcz, oznaczać to będzie, że Tupac płakał ja sprzedawał.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: rrauction.com Środa 04.05.2016