Ruszył Rajd Dakar

W niedzielę, 5 stycznia w argentyńskim Rosario rozpoczął się 36 Rajdu Dakar. W rywalizacji z najlepszymi podczas najsłynniejszego rajdu świata zmierzy się Adam Małysz, pilotowany przez Rafała Martona
Małysz na Rajdzie Dakar

To trzeci Dakar Adama Małysza od początku kariery kierowcy rajdowego. Od debiutu, w którym zajął 38. miejsce, minęły dwa lata. Rok później odniósł spektakularny sukces plasując się na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej. Od początku w zespole z Rafałem Martonem, który już dziesięć razy stanął na starcie rajdu Dakar, w tym na 14. pozycji. W tym roku zespół Małysz/Marton jedzie z numerem 322.

Start 36. edycji jednej z najbardziej nieprzewidywalnych imprez sportowych świata odbył się  w niedzielę, 5 stycznia, w argentyńskim Rosario. Trasa na rok 2014 została zmodyfikowana – odcinki specjalne będą dłuższe, a trasy dojazdowe skrócone. Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie jeszcze bardziej wymagająca niż wcześniej.

Na starcie kierowcy obiorą kierunek zachód, aby następnie kierować się na północ kontynentu. Przed nimi kaniony i piaszczyste doliny. W sumie  przemierzą aż 9374 km, w tym 5522 km Odcinków Specjalnych. Rajd zakończy się 18. Stycznia w Valparasio, w Chile. Na starcie stanęło aż 431 załóg. Wśród nich 174 motocykle, 40 quadów, 147 samochodów oraz 70 ciężarówek.

Oprócz Małysza w Rajdzie Dakar jadą min: Krzysztof Hołowczyc, Jakub Przygoński i Rafał Sonik. Czy któryś z naszych stanie na podium imprezy? Przekonamy się za dwa tygodnie.

Dodał(a): night driver Wtorek 07.01.2014