Robert Kubica wraca do F1?

Po testach dla Renault, Kubica twierdzi, że jest w stanie wrócić na tor wyścigowy i rywalizować z najlepszymi. Według ekspertów może to nastąpić jeszcze w 2017 roku.


Nasz rodak jest coraz bliżej powrotu na tor wyścigowy. Robert Kubica w 2011 roku uległ wypadkowi i wycofał się z Formuły 1, ze względu na uszkodzenia prawej ręki. Jednakże teraz, po kilku latach sam przyznaje, że jest w stanie wznieść się na poziom, na jakim był kiedyś i ponownie brać udział w rywalizacji z najlepszymi. Takie wnioski wyciągnął po dwóch zamkniętych testach organizowanych przez zespół Renault, a przed nim jeszcze jeden, najważniejszy w Budapeszcie.

W trakcie dotychczasowych testów, Polak zaimponował ekipie tempem. W Walencji był szybszy od kierowcy rezerwowego Renault - Siergieja Sirotkina. Wciąż musi jednak przejść długą drogę i pokonać wiele przeszkód, ale sam Kubica jest optymistycznie nastawiony i gotowy do dalszych treningów.

Na torze w Walencji i francuskim Paul Ricard prowadził bolidy z 2012 roku. 30 lipca 2017 roku, na kiedy to zaplanowano testy w Budapeszcie, ma zasiąść za kierownicą najnowszej maszyny Renault. Niektórzy eksperci twierdzą, że Kubica jeszcze w tym roku wjedzie na tor, zastępując Jolyona Palmera.

I chociaż wciąż nie ogłoszono oficjalnie informacji o powrocie 32-latka do Formuły 1, Polak już jest dumny, z tego czego dokonał. Uważa, że na torach w Walencji i Paul Ricard udało mu się wiele osiągnąć i niedługo wróci do wysokiego poziomu na jakim był w 2010 roku. Być może testy w Budapeszcie okażą się decydujące i po wielu latach, ponownie usłyszymy Mazurek Dąbrowskiego podczas dekoracji zwycięzców.

ZOBACZ GALERIĘ MODELKI, ODWRACAJĄCEJ UWAGĘ OD SAMOCHODU


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:https://www.instagram.com/rkubica_official/?hl=pl Czwartek 20.07.2017