Robert Kubica podjął decyzję

I wszystko jest już jasne. Robert Kubica zostaje w F1 i dołącza do ekipy Alfa Romeo. Mało tego, PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu.


W nowym teamie Robert Kubica ma być tylko kierowcą rezerwowym. Kierowcami wyścigowymi w przyszłym sezonie będą Antonio Giovinazzi oraz Kimi Raikkonen. Tym samym Kubica wraca do ekipy, w której zaczynał swoją karierę (w latach 2005-2009 zespół nazywał się BMW Sauber). Mimo, że będzie tylko rezerwowym, to dostanie możliwość startów w niemieckiej serii DTM. To bardzo sprytny ruch ze strony Roberta, bo toruje mu drogę do zostania głównym kierowcą. 

Nie jest wielką tajemnicą, że Fin Kimi Raikkonen może niedługo przejść na sportową emeryturę. Podobno już zakomunikował o tym team, ale sprawa jest utrzymywana w tajemnicy. Z kolei pozycja Włocha Giovinazziego, jest - krótko mówiąc - słaba. Dlatego wystarczy kilka dobrych startów Kubicy, aby zajął miejsce jednego z wymienionych kierowców. Na pewno za powrotem Roberta do Alfy stoi także PKN Orlen, który został tytularnym sponsorem zespołu.

Od nowego sezonu ekipa zmieni nazwę i oficjalnie będzie się nazywać Alfa Romeo Racing Orlen. Logo Orlenu pojawi się na tylnym i przednim skrzydle, lusterkach oraz na sekcjach bocznych bolidów. Będzie widoczne także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów oraz w trzech miejscach na kaskach wszystkich kierowców.

Szansa dla młodych Polaków! 

PKN Orlen i Alfa Romeo będą wspólnie szkolić młodzież w ramach Orlen Akademii Kartingowej, prowadzonej przez Sauber Motorsport. Nie ma co ukrywać, to doskonały ruch ze strony polskiej marki. W przyszłości Robert Kubica może zostać tam trenerem, a polskie młode talenty znajdą łatwiejszy sposób na przebicie się. 

Wcześniej Kubica zakończył współpracę z Williamsem. PKN Orlen, który był oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing, również wycofał się ze sponsoringu.


Dodał(a): Tomasz Orszulak Czwartek 02.01.2020