Robert Kubica będzie miał zastępcę w F1

Robert Kubica ma w tym roku bardzo “gorący” sezon. Oprócz bycia kierowcą rezerwowym w Alfa Romeo Racing Orlen, Krakowianin startuje w dwóch seriach wyścigów. Władze zespołu uznały, że czas zatrudnić zastępcę Polaka.
Alfa-Romeo-Callum-Ilott-e1619522355890.jpg

Robert Kubica, ze względu na starty w wyścigach długodystansowych, nie może być obecny na wszystkich weekendach F1 w sezonie 2021. Tym samym nie może w pełni wykonywać swoich obowiązków wynikających z bycia kierowcą rezerwowym zespołu F1 Alfa Romeo Racing Orlen.

Warto dodać, że w zeszłym roku Kubica nie był obecny na kilku weekendach F1, ponieważ ścigał się w serii DTM. W tym roku Krakowianin będzie startował się w wyścigach długodystansowych, a dokładnie w serii European Le Mans Series. Polak chce również wziąć udział w niemieckiej serii Nurburgring Langstrecken Serie (NLS).

W tym roku zespół F1 Alfa Romeo Racing Orlen musiał podjąć decyzję, ponieważ Kubica nie będzie dostępny na wszystkich Grand Prix. W konsekwencji zakontraktowano kolejnego kierowcę rezerwowego. Został nim 22-letni Brytyjczyk Callum Ilott. W zeszłym roku zdobył tytuł wicemistrza Formuły 2. Młody kierowca, który będzie zastępował Kubicę, należy do akademii talentów Ferrari.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Alfy Romeo w tym sezonie. Chciałbym podziękować zespołowi i akademii talentów Ferrari za otrzymane zaufanie. W ciągu ostatnich dwóch lat zaliczyłem dwie sesje testowe z ekipą i okazały się one niezwykle przydatne w kontekście pracy z zespołem F1 – powiedział Ilott.

Młody Brytyjczyk miał już okazję dwukrotnie współpracować z Alfą Romeo. Brał udział w jazdach testowych w roku 2019 i 2020. Callum Ilott zasiądzie za sterami bolidu C41 w najbliższy piątek przy okazji GP Portugalii.


Dodał(a): Kamil Nowicki / Alfa Romeo Wtorek 27.04.2021