Ride - gra dla fanów dwóch kółek

Jeśli jeszcze nie odkurzyłeś swojego motocykla, albo – co gorsza – nie sprawiłeś sobie jednego, koniecznie zaopatrz się w tę grę i szykuj się do sezonu.
ride-gra.jpg

Za produkcję odpowiadają specjaliści w temacie jednośladów cyfrowych – studio Milestone z Włoch. Do tej pory wypuścili tytuły z serii MotoGP i Superbike. Tym razem stworzyli grę niezależną od jakichkolwiek wyścigów. To pozwoliło przenieść do cyfrowego świata kilka kategorii motocykli: supersport, superbike, naked, historyczne. Wśród nich są nawet modele elektryczne. Łącznie do wyboru będzie 100 różnych pojazdów od 14 czołowych producentów. Swoje umiejętności będziesz mógł sprawdzić na 15 torach.

ride-gra1.jpg

Model jazdy dość dokładnie odpowiada temu prawdziwemu i trzeba mocno pilnować odpowiedniej prędkości na początku winkla, by nie stracić wypracowanej pozycji. Fizyka oraz zachowanie motocykla są bardzo realistyczne, jednak już system zderzeń, zniszczenia maszyny oraz jazda poza trasą nie są do końca dokładnie oddane. Mimo to gra sprawia wiele frajdy, choćby z tego powodu, że uda Ci się zrobić wheelie, stoppie i parę innych sztuczek.Motocykl możesz bardzo szczegółowo skonfigurować pod każdy wyścig. Do wyboru jest też kilka poziomów trudności, więc z łatwością podszkolisz się w jeździe, nawet jeśli nigdy nie czułeś pod sobą motocykla. Customizacji podlega też Twój strój i kask.

Gra bardzo przyjemna i dość wiernie oddaje realia jazdy na dwóch kółkach. Idealna dla osób już jeżdżących, a świeżakom zaszczepi chęć posiadania własnego motocykla.

RIDE
platformy:
PC (od 79,90 zł), konsole (od 209,90 zł): PS3, PS4, X360, XONE
premiera:
27 marca 2015Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 07.04.2015