Rewolucyjne poduszki powietrzne. Mercedes pokazał swój wynalazek

S-klasą nie jeździsz. S-klasą jesteś wożony! Ta seria od Mercedesa oznacza najbardziej luksusowe fury w tym segmencie. Zapewnia pasażerom komfort, wygodę, ale i bezpieczeństwo. To ostatnie właśnie weszło na wyższy level, no bo przecież zazwyczaj w klasie S to osoby z tylnej kanapy są najważniejsze.
2021-Mercedes-S-Class-1.jpg
Niemiecka marka potwierdziła, że nowa limuzyna z "celownikiem" na masce będzie wyposażona w pierwszą na świecie poduszkę powietrzną dla pasażerów zajmujących tylną kanapę. Mają one chronić wożonych podczas zderzenia czołowego.

Z wizualizacji można wywnioskować, że będą one zainstalowane w tylnej części przednich siedzeń. Poduszki mają uruchamiać się po wykryciu kolizji i –  jak podkreśla firma – ich konstrukcja jest zupełnie inna niż tych montowanych z przodu. Mają one kształt litery “U” i w przypadku kolizji będą działać niczym rękawica bejsbolowa, łapiąca głowę jak piłkę.

Nowy wynalazek ma rozwiązywać także inny problem związany z fotelikami dla dzieci. Jak wiadomo dotychczasowe poduszki, które uruchamiają się po zderzeniu, mogą zagrozić szkrabowi. Te z nowego Mercedesa, będą dostosowywać się do miejsca dla malucha i działać razem z nadmuchiwanymi pasami.

Dla dodatkowego zwiększenia bezpieczeństwa Mercedes ulepszył też funkcję Pre-Safe Impulse Side. Ta skupia się głównie na kierowcy i pasażerze. Technologia wykorzystuje czujniki radarowe w celu wykrycia nieuchronnego zderzenia bocznego. Jeszcze zanim dojdzie do kolizji, napełniane są poduszki, które wpychają siedzących z przodu do środka pojazdu.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Poniedziałek 27.07.2020