Renault Duster Detour - jedyny egzemplarz

Nowy SUV od Renault - Duster Detour został przygotowany specjalnie na południowoafrykański salon samochodowy w Johanesburgu. To auto wyprodukowano w jednym egzemplarzu. Kto je kupi?
renault duster detour


Niestety nikt. Renault Duster Detour powstał w jednym egzemplarzu na trwające właśnie targi motoryzacyjne w Johanesburgu, gdzie miał swoja premierę. Twórcy tego konceptu twierdzą, że auto nawiązuje do filmów „Mad Max” i „Terminator” oraz rajdu Dakar, ale my tych podobieństw nie dostrzegamy. Widzimy natomiast że kolorem lakieru SUV upodabnia się najbardziej charakterystycznego samochodu terenowego – Land Rovera Defendera 110.

Detour ma pomarańczowo – szare malowanie, przyciemnione szyby i tylne LEDowe lampy. Z przodu również świeci LEDami, a na relingach dachowych zamontowano dodatkowo dwa halogeny. Całość osadzona jest na 18-calowych aluminiowych felgach w kolorach nawiązujących do nadwozia. Terenowej charakterystyki dodaje mu podwyższone zawieszenie, opony na każdy teren i lekko poszerzone nadkola. Poprawiony grill i zderzak prezentują się dość zadziornie.

Jedynie silnik pozostawia wiele do życzenia - Diesel o pojemności 1,5 litra i mocy 109 koni mechanicznych w samochodzie terenowym, aspirującym do miana rajdówki, nie jest wystarczającym rozwiązaniem.


belka_zobacz-polecana-galer.jpgDodał(a): fisci Czwartek 17.10.2013