Rekord świata w parkowaniu równoległym

Ile potrzebujesz miejsca żeby zaparkować równolegle tyłem? Pewnie jakieś pół długości auta. Temu kaskaderowi wystarczą 34 cm, czyli tyle ile wysokości mierzą dwie puszki piwa!
rekord-parkowanie.jpg

Alastair Moffatt już w styczniu ustanowił jeden z najbardziej precyzyjnych Rekordów Guinnessa. Zaparkował równolegle przodem Fiata 500 między dwoma innymi takimi autami, zostawiając łącznie z przodu i z tyłu 7,5 cm wolnego miejsca. Czyli mniej niż pół puszki piwa (0,5 l). Teraz dołożył kolejny wyczyn.

Podczas Guinness World Record Day, imprezy przypadającej na 12 listopada, pobił rekord w parkowaniu równoległym, ale tyłem. Ten manewr jest trudniejszy od poprzedniego, zatem wolna przestrzeń między prowadzonym Mini Cooperem, a dwoma już stojącymi autami była większa. Niemniej nadal imponująca – 34 cm! To tyle ile wysokości mierzą dwie puszki piwa (0,5 l).

Alastair rozpędził Mini Coopera jadąc tyłem, wykonał tzw. nawrót J-turn, obrócił auto o 180 stopni, po czym bokiem wprowadził samochód w lukę między bliźniaczymi pojazdami. W napięciu wystawił głowę przez okno, by sprawdzić czy się powiodło:Kaskader Alastair Moffatt swoją niesamowitą precyzję udowodnił w miejscu symbolicznym – w Brooklands Museum w Surrey w Wielkiej Brytanii, gdzie narodził się brytyjski motorsport. Poprzedni rekord ustanowił Ronny „Ronny C' Rock” Wechselberger w 2012 roku. Niemiec zaparkował swój wóz, zostawiając 35 cm luzu z przodu i z tyłu. W porównaniu do obu panów, każdy inny facet parkuje jak baba.

Dodał(a): Rich Giański Poniedziałek 16.11.2015