Red Bull Race w Gdyni

Największa impreza lotnicza zawita do Polski! Tak wielkiej imprezy tego typu jeszcze u nas nie było!
Red Bull Race


Impreza określana jako „Podniebna Formuła 1” odbędzie się 26-27 lipca 2014 roku. Oprócz nas zagości także w Abu Zabi, Kuala Lumpur, Dallas, Las Vegas, Ascot i chińskim Kunshan. Ta niezwykle widowiskowa,  zapierająca dech w piersiach seria polega na jak najszybszym przelocie przez wyznaczoną trasę. Wyznaczają ją ustawione na wodzie 25 metrowe bramki. W trakcie przelotu piloci wykonują niebezpieczne ewolucje. Bramki dzielą się na niebieskie i czerwone. Każde z nich są niewiele szersze od rozpiętości skrzydeł samolotu. Niebieskie pilot pokonuje normalnie. Czerwone bokiem!

belka_zobacz-galerie.jpg

Zawody wracają po trzyletniej przerwie, która poświęcona była poprawie bezpieczeństwa. Od 2014 wszyscy piloci będą mieli jednakowe śmigła i silniki. Zmieniona także materiał z którego wykonane są pylony. W  przypadku zaczepienia skrzydłami będzie się rozrywał. Wprowadzono także „ Challlengers Cup” - cykl przeznaczony dla młodych pilotów, którego celem jest nabycie doświadczenia przez młodych pilotów. W ciągu sezonu będą także specjalne obozy treningowe.

W stawce znajdzie się 12 zawodników w tym trzech byłych mistrzów świata! Red Bull Race powstało w 2003 roku od razu zyskując wielką rzeszę fanów. Zawodnicy ścigali się na wysokości od 15 do 25 metrów nad ziemią z prędkością 370 km/h!

Red Bull Calendarz.jpg

KALENDARZ WYŚCIGÓW RED BULL AIR RACE 2014:

1. Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 28 lutego/1 marca
2. Kuala Lumpur/Putrajaya, Malezja, 17/18 maja
3. Gdynia, Polska, 26/27 lipca
4. Ascot, Wielka Brytania, 16/17 sierpnia
5. Dallas/Fort Worth, USA, 6/7 września
6. Las Vegas, USA, 11/12 października
7. Kunshan,Chiny, 1/2 listopada
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Środa 09.10.2013