Prawdziwy Transformer

Przyznaj, odkąd tylko dowiedziałeś się o istnieniu Optimusa Prime’a i spółki, to zawsze chciałeś, żeby Twoja fura też potrafiła zmieniać się w Transformera. Mamy dobre wieści. Turecka firma jest w stanie to zrobić.

rdnpycoh5arqxm0cfmhj.JPG


Podobno każdy facet dojrzewa tylko do siódmego roku życia, a potem już tylko rośnie. I coś w tym faktycznie jest, bo nawet 40-latek ma w sobie coś z chłopca i lubi bawić się zabawkami. Różnica polega jedynie na tym, że zwiększa się ich cena i skala. Dlatego też mamy dobrą wiadomość dla wszystkich dorosłych chłopców, którzy w dzieciństwie marzyli, by mieć swojego własnego Transformera zaparkowanego w garażu: teraz jest to możliwe.

Turecka firma Letvision zbudowała bowiem w pełni funkcjonalny prototyp takiego Transformera o nazwie Letrons, który jest w stanie samodzielnie przetransformować się ze zwykłego samochodu w 3-metrowego robota, a gdy jest w trybie „beemki”, potrafi nawet jeździć. Z oczywistych względów nie da się usiąść za jego kierownicą, niemniej jednak da się prowadzić go zdalnie.

Oczywiście daleko mu także do filmowych Autobotów – nie ma własnej świadomości, nie potrafi gadać, ani siać rozpierduchy dookoła, więc nie wykorzystasz go żeby rozwalić garaż upierdliwemu sąsiadowi. Ale żeby go nieco nastraszyć i zaimponować jego seksownej żonie, to już z pewnością.

Niestety Letvision nie pisze nigdzie, ile takie cudo mogłoby kosztować, ani kiedy ewentualnie można by składać zamówienia, co może świadczyć o tym, że to wszystko bujda. Niemniej jednak spójrzcie z jakim mozołem „beemka” zmienia się w tego Transformera i ile jej to zajmuje. Poza tym, jak sami widzicie, istnieją dwa filmy, które pokazują proces transformacji z dwóch różnych kątów. Wygrzebaliśmy też filmik z motoryzacyjnych targów, na którym Kia prezentuje swoją wersję Autobota.

Prawdopodobnie więc to rzeczywiście prawda i być może niedługo każdy będzie mógł mieć takiego robota w swoim garażu?
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. letrons.com Poniedziałek 19.09.2016