Poznaliśmy nowy zespół F1. Za sterami zasiądzie prawdziwa legenda

Formuła 1 nazywana przez wielu królową sportów motorowych jest serią wyścigów dla wybranych. Tyczy to się kierowców, jak i zespołów, które co roku biorą udział w zmaganiach na torach całego świata. Właśnie poznaliśmy malowanie bolidu nowego teamu, który w zbliżającym się sezonie zastąpi Renault.
Projekt bez tytułu(125).jpg


Ekipa Reanult po czterech latach od powrotu jako fabryczny zespół znika ze świata Formuły 1. Na jej miejsce wchodzi nowy zespół Alpine, który odnosi się do marki sportowych aut powstających przy współpracy z Renault.

Alpine to spółka-córka Renault, więc Francuzi w dużej mierze dokonali zabiegu marketingowego, który polegał na zmianie nazwy zespołu. Formuła 1 ma lepiej wypromować markę Alpine, która niedługo będzie oferować więcej niż jedno auto. Obecnie klienci mogą zdecydować się tylko na model Alipne A110.
– Alpine wykorzystuje potencjał i doświadczenie trzech marek z różnymi zasobami i doskonałościami. Dzięki temu możemy stworzyć firmę o silnej pozycji. Dzięki fabryce w Dieppe, doświadczeniu inżynierów z F1 i wiedzy pracowników działu Renault Sport możemy w przyszłości stworzyć w 100 proc. elektryczną gamę samochodów, opartą na nowoczesnej technologii. Alpine będzie obecne na drogach i torach, pełne pasji – powiedział Laurent Rossi, dyrektor wykonawczy Alpine.

Nowy zespół Alpine zaprezentował również malowanie bolidu, który będzie ścigał się w zbliżającym się sezonie 2021. Maszyna będzie czarna, ale nie zabrakło wstawek nawiązujących do francuskiej flagi. Jak na razie jest to tzw. zimowe malowanie bolidu o nazwie A521, jego oficjalna premiera jest zaplanowana na luty. Można przypuszczać, że ewentualne zmiany będą symboliczne.

Projekt bez tytułu(126).jpg
Obecnie nie wiadomo kto przejmie obowiązki Cyrila Abiteboula, który niedawno opuścił firmę. Odpowiadał za całą ekipę Renault w F1. Na następcę jest typowany Marcin Budkowski, który ma współrządzić Alpine razem z Davide Brivio, związanego wcześniej z MotoGP.

W sezonie za kierownicą bolidu F1 w barwach Alpine zobaczymy Estebana Ocona. Drugim kierowcą zostanie utytułowany kierowca Fernando Alonso, który po dwóch latach przerwy wraca do F1. Na swoim koncie posiada dwa tytuły mistrzowskie.


Dodał(a): Kamil Nowicki Czwartek 14.01.2021