Porsche Mission E – mocny konkurent dla Tesli

Wiemy już, że zaprezentowany w 2015 roku koncept elektrycznego porsche mission E, na pewno trafi do produkcji. Niemieckie auto może więc dość poważnie namieszać na rynku i zagrozić amerykańskiej marce Tesla.
06-1920-1200.jpg

O porsche mission E zrobiło się głośno w 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy koncept tego auta został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Teraz, dokładnie dwa lata później, przedstawiciele niemieckiej marki oficjalnie potwierdzili, że ich w pełni elektryczny bolid na pewno trafi do produkcji, a pierwsze egzemplarze wyjadą na ulicę najpóźniej w 2019 roku.

Jest to wiadomość, która z pewnością może ucieszyć Europejczyków, ale z kolei powinna zacząć niepokoić Elona Muska – CEO Tesli. Elektryczne porsche ma bowiem być poważnym konkurentem amerykańskiej marki, głównie ze względu na swoją cenę i zbliżone osiągi.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Porsche Mission E ma kosztować ok. 85 tys. dolarów (304 tys. zł), czyli 15 tys. mniej niż tesle model X i S w wersji 100D. Ma mieć też bardzo podobną moc – 600 KM – i osiągi – 3,5 sekundy do setki, 200 km/h w mniej niż 12 sekund. Pojazd ma mieć także zasięg wynoszący 500 kilometrów – znów, bardzo podobnie do tesli – oraz możliwość naładowania baterii do 80 proc. w jedynie 15 minut.

Największą zaletą porsche jest jednak fakt, że nie trzeba go będzie sprowadzać z USA, a to może okazać się czynnikiem decydującym. Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. porsche Wtorek 19.09.2017