Porsche 911 GT3 RS z… Lego

Każdy facet ma w sobie coś z dziecka. Więc jeśli bardzo chciałbyś mieć Porsche, a Cię na nie nie stać, to zawsze możesz zbudować własne – z klocków Lego. W końcu z nich się nigdy nie wyrasta!
porsche lego.jpg

Bądźmy szczerzy, nie każdego stać na posiadanie prawdziwego, nowego Porsche, już nie wspominając o modelu 911 GT3 RS. Na szczęście jednak, dla wszystkich fanów tego niemieckiego producenta, którzy nie są w stanie pogodzić się z tym, że nie mogą posiadać własnego, pełnowymiarowego auta, Lego ma niesamowitą alternatywę.

Oto idealna replika Porsche 911 GT3 RS w skali 1:8, zbudowana z 2704 klocków Lego Technics. Jak bardzo idealna? Naprawdę bardzo.Oprócz tego, że Porsche z klocków wygląda właściwie dokładnie tak, jak jego realny odpowiednik, to dodatkowo posiada charakterystyczne dla niemieckiego producenta czerwone amortyzatory, żółte zaciski do tarcz hamulcowych sygnowane znaczkiem Porsche, ruchome tłoki w silniku, łopatki do zmiany biegów za kierownicą, a nawet takie drobiazgi jak wykończenie felg ze znaczkiem „RS”, czy przedni bagażnik.Dodatkowo każdy z modeli Lego Porsche, posiada własny, indywidualny „numer rejestracyjny”, który daje dostęp jego właścicielowi do ekskluzywnych materiałów udostępnionych przez Lego, a związanych z „911-stką”.

Lego Porsche trafi do sprzedaży 1 czerwca 2016 roku i będzie kosztować około 1 tys. złotych. I mimo że może nie jest to niska cena, to z pewnością niższa o jakieś 499 tys. od ceny prawdziwego Porsche.
Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 26.04.2016