Podwodny Mercedes - Benz

Na drogach jest już ciasno, w powietrzu robi się coraz niebezpieczniej, czy zatem nadszedł czas, by przenieść transport pod wodę? Niemiecki student uznał, że to świetny pomysł dla osób przemieszczających trasy biegnące wzdłuż akwenów wodnych i zaprojektował łódź podwodną z gwiazdą w logo. Oto Mercedes - Benz H2O.
mercedes-h20.jpg

Markus Krautter studiuje transport na Uniwersytecie Pfzorheim. Dla Mercedesa - Benza projektuje wnętrza ich aut. Fascynują go oceany, jako wielkie, najbardziej niezbadane miejsca na świecie o wielkim potencjale. Potencjale widokowym i w kwestii zagospodarowania przestrzennego. Na świecie realizowane są już projekty podwodnych barów, hoteli czy nawet podwodnych miast!

Niemiecki student mówi o dbaniu o naturalne zasoby, które są częścią naszego istnienia, stąd pomysł na przyjazną środowisku mini łódź podwodną, która będzie „symbiozą między nauką, a ekoturystyką”.Mercedes – Benz AUV (autonomous underwater vehicle – autonomiczny pojazd podwodny) ma być naszpikowany najnowszą technologią i przełomowymi rozwiązaniami, by pozwalał każdemu człowiekowi eksplorować niesamowite zasoby oceanów. A właściwie grupkom ludzi, bo według jego projektu, Merc będzie miał cztery miejsca na pokładzie.

Przeszklona kapsuła wyprofilowana jest tak, by swobodnie poruszała się w każdej płaszczyźnie, nawet na ekstremalnych głębokościach. W środku ma być wygodnie i komfortowo. Na szybach mają pojawiać się informacje dotyczące zarówno pojazdu, jak i eksplorowanego świata. Pojazd ma samodzielnie rozpoznawać i wyświetlać dane gatunków mijanych zwierząt i roślin.Wbrew pozorom, Mercedes – Benz H2O nie musi sprawdzać się tylko w oceanach. Będąc nad jeziorem, możesz równie dobrze zejść pod wodę ze szwagrem, by w ciszy i spokoju, z dala od piszczących dzieci i narzekających żon, zadbać o własne nawodnienie.

Dodał(a): Rich Giański / fot.: formtrends.com / Markus Krautter Poniedziałek 25.05.2015