Pociągiem z Chin do USA?

Chińczycy chcą stworzyć najdłuższą linię kolejową świata. Miałaby połączyć kraj środka z Kanadą oraz Stanami Zjednoczonymi. Linia byłaby dłuższa od transsyberyjskiej
szybki pociąg


Gdzie Chiny a gdzie Stany pewnie sobie pomyślałeś. Przecież to dwa inne kontynenty! Jak się okazuje dla Chińczyków nie jest to żadną przeszkodą! Planują zbudować linię kolejową łączącą ich kraj ze Stanami Zjednoczonymi.

Jej początek miałby znajdować się w północno-wschodniej część kraju środka. Kolej biegłaby przez Syberię, 200 kilometrowy podwodny tunel pod cieśniną Beringa, Alaskę, Kanadę. Stacją końcową miałoby być jedno z miast w centralnej części Stanów.

belka_autostuff.jpg

Długość "nitki" wynosić ma 13 tysięcy kilometrów. To nie koniec rewelacji! Linia obsługiwałaby pociągi sunące aż … 350 km/h! Pozwalałoby to pokonać dystans łączący oba kraje w dwa dni.

Chińczycy twierdzą, że dysponują technologią pozwalającą im na zbudowanie tak długiego podwodnego tunelu… Problemów jest kilka. Pierwszy i najważniejszy to kasa. Przedsięwzięcie musiałoby być finansowane przez wszystkie państwa przez które kolej miałaby biec. A tu może być problem ...

No, ale od czego są politycy? 
Dodał(a): night driver Wtorek 13.05.2014