Plama płynnej czekolady zablokowała ruch na autostradzie A2

Olbrzymie korki na autostradzie A2. Wszystko przez wypadek cysterny przewożącej płynną czekoladę. Ruch wstrzymany jest przynajmniej na kilka godzin.
czeko.jpg

Dość absurdalny wypadek przydarzył się na autostradzie A2 na odcinku między Poznaniem a Koninem. Na wysokości miejscowości Graboszewo koło Słupcy w województwie wielkopolskim rozbiła się cysterna wypełniona po brzegi 15 tonami płynnej czekolady.

Z nieznanych dotychczas przyczyn kierowca ciężarówki wjechał w przydrożne barierki, auto przewróciło się, a cysterna pękła rozlewając na wszystkie pasy w obydwie strony lepką, słodką maź. Wypadek zdarzył się dziś, czyli 9 maja, około godziny 5 rano. Mniej więcej też od tej godziny strażacy pracują nad usunięciem szybko zastygającej czekolady.A nie jest to łatwe, bo stwardniała maź jest bardzo uciążliwa. Można ją zmyć jedynie przy pomocy myjek ciśnieniowych z ciepłą wodą. Kolejnym problemem jest to, że niezbyt inteligentni kierowcy jadący w kierunku Warszawy, po prostu rozjechali czekoladę na dobre kilka kilometrów wprzód.

Obecnie ruch został wstrzymany w obydwu kierunkach na dobre kilka godzin. Zalecane są objazdy. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Środa 09.05.2018