"Piłem – nie jadę” - akcja Pernod Ricard Polska

To już 3 edycja cyklicznych działań Responsib’ALL DAY, która obejmie wszystkich pracowników Pernod Ricard Polska. Celem programu jest ich edukacja w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz przygotowanie ich do roli ambasadorów wartości firmy w tym obszarze.
ile można mieć promili w polsce

Mimo wielu kampanii społecznych prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu, szczególnie w okresie urlopów i świąt, jest jednym z największych problemów związanych z nieodpowiedzialną konsumpcją procentowych trunków w Polsce. Już jego niewielka ilość niweluje zdolność prawidłowej percepcji bodźców. Zaledwie 0.1 promila alkoholu we krwi rozprasza uwagę kierowcy, a przy dopuszczalnym 0,2 promila wydłuża się czas spostrzegania. Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2011 roku pod wpływem alkoholu zostało spowodowanych blisko 5 tysięcy kolizji, w których ucierpiało 6 075 osób
a 59 poniosło śmierć.
ile można mieć promili w polsce
Aby przybliżyć pracownikom nie tylko w teorii, ale także w praktyce tzw. syndrom dnia następnego, Pernod Ricard Polska w ramach akcji „Piłem – nie jadę” postanowiło zorganizować warsztaty edukacyjne w trzech kluczowych dla swojego biznesu lokalizacjach: Warszawie, Poznaniu oraz Krakowie. Podczas szkoleń pracownicy, dzięki specjalnie przygotowanym alkogoglom, mogli przekonać się jak odbiera bodźce zewnętrzne i jak może  czuć się za kierownicą osoba pod wpływem alkoholu. Ponadto, mogli dowiedzieć się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w przypadku bycia świadkiem wypadku drogowego.  

Do szkoleń i warsztatów zaproszono również dziennikarzy z całej Polski, by szerzej uświadamiać zgubność alkoholu w zestawieniu z kierowanym jakimkolwiek pojazdem – samochodem, motocyklem, traktorem, skuterem, motorówką.
ile można mieć promili w polsce
„Na całym świecie, w ramach globalnie przyjętych przez koncern 5 zobowiązań, każdy oddział mógł wybrać temat prowadzonych lokalnie działań. Wśród nich znajduje się walka ze spożyciem alkoholu przez nieletnich oraz kierowców, budowanie i wzmacnianie pozytywnych praktyk w branży dzięki odpowiedzialnemu rozwojowi oferty oraz informacjom konsumenckim. Koncern zachęca również sprzedawców oraz partnerów biznesowych do odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. W zeszłym roku tematem przewodnim działań CSR był problem nietrzeźwości wśród młodych, dorosłych osób” – podsumowuje Guillaume Girard-Reydet, Prezes Zarządu, Wyborowa S.A./ Pernod Ricard Polska.

Już niedługo rozpocznie się sezon urlopowy. Wakacyjnej zabawie często towarzyszyć będą procentowe trunki. Czy jednak wiesz o alkoholu wystarczająco dużo by bawić się odpowiedzialnie? Ile promili we krwi będziesz mieć po spożyciu 4 shotów? Jaki wpływ na Twój organizm ma alkohol? Jakie regulacje prawne obowiązują Cię podczas wakacyjnych podróży? Taka wiedza jest na wagę złota. Ale co zrobić by była zawsze pod ręką? Odpowiedź jest prosta – wszystko znajduje się w świeżo zaktualizowanej aplikacji na smartfony – AlkoFAKTY!
ile można mieć promili w polsce
W aplikacji znajdują się 4 oddzielne zakładki, każda poświęcona innemu zakresowi:
•Dzięki „Quizowi” każdy z nas będzie mógł w prosty i przyjemny sposób sprawdzić swoją wiedzę nt. wpływu alkoholu na  organizm.  
•Zakładka „Alkofakty” obali mity (m.in. skuteczność przysłowiowego klina), przedstawi sprawdzone fakty. Pokaże także kilka zasad, których powinien przestrzegać każdy w trakcie konsumowania procentowych trunków.
•„Alkokalkulator” w przybliżeniu poda nam możliwą zawartość alkoholu we krwi po wypiciu określonej ilości trunku. Co ważne w obliczeniach każdorazowo uwzględniane są takie zmienne jak płeć, waga oraz fakt spożycia posiłku.  
•„Follow the line” to interaktywny test równowagi. Zadaniem gry jest ocenienie Twojego stanu na podstawie popularnego w Stanach Zjednoczonych sposobu kontroli trzeźwości, czyli przejścia po linii. Oczywiście, jest to gra i jej wyniku nie można traktować poważnie.

Warto również pamiętać o kilku zasadach, które pomogą Ci się bawić z klasą. Oto kilka
z nich:

•Rób przerwy między zamawianymi drinkami. Pozwoli Ci to kontrolować wpływ alkoholu na organizm.
•Zawsze planuj bezpieczny powrót po imprezie do domu.
•Bądź odpowiedzialny. Zwracaj uwagę na bezpieczeństwo i zachowanie znajomych. Jako grupa jesteście za siebie wzajemnie odpowiedzialni.
ile można mieć promili w polsce

Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 10.06.2013