Pierwszy w pełni elektryczny Hummer

Powstała pierwsza na świecie w pełni elektryczna wersja Hummera H1. A zaprezentował ją nie kto inny, jak sam Arnold Schwarzenegger.
Kreisel-Electric-Hummer-e1506013320802.jpg

Jeśli pomyślicie o najbardziej paliwożernych pojazdach świata, to Hummer najprawdopodobniej znajdzie się w pierwszej trójce tuż obok startującego promu kosmicznego Discovery i czołgu M1 Abrams z pełnym uzbrojeniem na pokładzie.

A że Hummer jest zdecydowanie popularniejszym pojazdem od dwóch pozostałych i w ostatnich dwóch dekadach zapewne mocno nadszarpnął światowe zapasy ropy naftowej, a poza tym przyczynił się do podniesienia poziomu oceanów o kilka centymetrów, to postanowiono stworzyć jego nową wersję, wyposażoną w napęd elektryczny. 

Zajęli się tym praktyczni z natury Austriacy z niewielkiego start-upu Kreisel Electric, słynącego właśnie z przeróbek napędów aut. W zaledwie dwa miesiące udało im się zamontować dwa w pełni sprawne elektryczne silniki do Hummera H1 o łącznej mocy 360 kW. Dzięki temu Hummer może osiągnąć prędkość 120 km/h, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi 300 kilometrów. No i w końcu nie emituje do atmosfery tylu zanieczyszczeń, co niewielkie polskie miasto.


Splendoru całej prezentacji nowego eko-Hummera dodał natomiast człowiek, który gdyby miał być samochodem, to byłby właśnie Hummerem, czyli sam Arnold Schwarzenegger. Dzięki niemu wydarzenie nabrało światowego rozgłosu, a elektryczna H-jedynka należnego jej uznania. Szanujemy pomysł!


ZOBACZ TEŻ:

fura po 2Pacu do nabycia drogą licytacji - do którego polskiego rapera pasowałoby to auto Waszym zdaniem?

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 4 maja 2016


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Kreisel Electric Piątek 22.09.2017