Pierwszy film w historii został odświeżony do 4K (WIDEO)

Pociąg, który wywołał panikę wśród tłumów oglądających pierwszy film w historii, teraz wjeżdża na stację w kolorze i 4K. W sieci pojawiła się odrestaurowana wersja dzieła braci Lumière.
ORYGINALNE NAGRANIE:


”Wjazd pociągu na stację La Ciotat” to pierwszy film w historii ludzkości. Trwające zaledwie 50 sekund nagranie wywoływało niegdyś szok i przerażenie. Tłum dosłownie wybiegał w popłochu z sal kinowych w obawie, że za chwilę zostanie staranowany przez "wyjeżdżający ze ściany" pociąg. Jednak trzeba zaznaczyć, że miało to miejsce 124 lata temu. Widzowie nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z ruchomym obrazem.

NAGRANIE W 4K:


Dzięki dzisiejszym rozwiązaniom możemy zobaczyć pierwszy film w historii kinematografii w odświeżonej odsłonie. Na kanale Denisa Shiryaeva pojawiła się wersja nagrania po obróbce. Produkcja została podrasowana do jakości 4K i 60 klatek na sekundę. Z kolei twórcy kanału Deoldify videos postanowili jeszcze ten obraz pokolorować.

NAGRANIE W KOLORZE:


Ciekawe jak 124 lata temu zareagowaliby pierwsi goście kina, gdyby zamiast ”Wjazdu pociągu na stację La Ciotat” zobaczyli "Jurassic Park".


ZOBACZ TEŻ: Najszybszy polski pociągDodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Czwartek 06.02.2020