Pierwsza taka motoryzacyjna aukcja w Polsce

Za 360 tys. złotych będziesz mógł nabyć rzadkiego klasyka motoryzacji Jaguara E-Type z 1968 roku. Nie jest to jedyna atrakcja zbliżającej się pierwszej, polskiej aukcji zabytkowych samochodów.
2.jpg

W SKRÓCIE:

Pierwsza polska aukcja zabytkowych modeli samochodów odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku. Będzie na niej można nabyć między innymi Fiata 500 z 1967 roku, Triumpha Spitfire z 1979 roku, czy rzadkiego Jaguara E-Type z 1968 roku. Ceny wywoławcze sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych.

PEŁNA WERSJA:
Już 22 kwietnia 2017 roku w warszawskim Automobilklub Polski odbędzie się pierwsza w naszym kraju licytacja zabytkowych modeli samochodów. Organizatorem jest powstały w 2015 roku dom aukcyjny Ardor Auctions, zajmujący się motoryzacją klasyczną. Wśród dostępnych egzemplarzy znajdą się prawdziwe perełki, koło których nie można przejść obojętnie.

Fani klasycznej motoryzacji będą mogli nabyć między innymi ikonicznego, odrestaurowanego Fiata 500 z 1967 roku, zaprojektowanego przez designera Dantego Giacosy. Taki klasyk nie może być przecież tani. Cena wywoławcza to 40 tys. złotych.

Pod młotek pójdą także brytyjskie roadstery. Wśród nich znajdzie się przyprawiający o szybsze bicie serca Triumph Spitfire. Licytowany egzemplarz pochodzi z 1979 roku, a jego cena wywoławcza wynosi, podobnie jak w przypadku Fiata 500, 40 tys. złotych.

Niekwestionowaną gwiazdą aukcji ma być jednak samochód, który sam Enzo Ferrari nazwał „najpiękniejszym autem w historii motoryzacji”. Jaguar E-Type z 1968 roku. Ten rzadki, motoryzacyjny klasyk popkultury, będzie można nabyć już za 360 tys. złotych.

Takie aukcje są nam szczególnie bliskie, bo przez niską pensję, sami poruszamy się zabytkami motoryzacyjnymi, które wiele lat temu powinny trafić do muzeum.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.:Ardor Auctions Czwartek 13.04.2017